LEGENDARIUM-2022---online---VYSKLADAJ-SI-LETO---banner3-1200x1200px

Uži si leto plné dobrodružstiev, zábavy a objavovania!

LEGENDARIUM 2022 – od 15. júna do 11. septembra 2022

Vydaj sa po stopách legendárnych hrdinov a uži si množstvo výletov a zábavy. Toto leto sa rozhodne nudiť nebudeš!

Čakajú Ťa zaujímavé miesta, neprebádané lokality, pátranie v prírode aj návšteva rozmanitých atrakcií, kúpalísk, múzeí, hradov, vyhliadok, zveroparkov či športovísk.

V prírode budeš hľadať trezory so súťažnými nálepkami a v zaujímavých zariadeniach získaš súťažné pečiatky. V závere je pripravené veľké žrebovanie o hodnotné ceny. Už počas cestovania môžeš zbierať ceny v garantovaných hraniciach.

Ako Legendarium funguje?

Pätnásť legendárnych  hrdinov Ťa pozýva do pätnástich lokalít Prešovského kraja. V každej lokalite nájdeš trezor so súťažnými nálepkami a rozmanité zariadenia so súťažnými pečiatkami. 

 1. Zaobstaraj si brožúrku Legendarium – Vyskladaj si leto.
  Brožúru získaš s prvou súťažnou pečiatkou v zariadeniach, ktoré dávajú súťažné pečiatky alebo v sídle KOCR Severovýchod Slovenska (Námestie mieru 2, Prešov).
 2. Zbieraj súťažné pečiatky za návštevu zariadení (atrakcie, múzeá, kúpaliská, hrady, ranče...).
  Spolu môžeš získať až 40 rôznych pečiatok do svojej brožúry. V prípade, že v zariadení je potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získaš po uhradení vstupného poplatku. Pečiatky Ti v zariadeniach orazia na stranu 39.

Vopred si môžeš na www.legendarium.info vybrať miesta, kde sa vyberieš, keďže v niektorých zariadeniach získaš ten istý druh pečiatky.

Prehľad zariadení s pečiatkou (= miesta, kde môžete získať brožúry) a trezory s nálepkami -  TU

Všetky miesta s trezormi a zariadeniami nájdeš aj tu na webe spolu s presnými informáciami, klikni na Nálepky a pečiatky

 1. Hľadaj trezory s nálepkami.
  Na základe indícií v brožúre/na webe nájdeš v 15 lokalitách trezor. Trezory sú vždy umiestnené v prírode. Svoj poklad objavíš po zadaní tajného trojmiestneho kódu, ktorý nájdeš v brožúre/na webe. Každá nálepka v trezore sa skladá z dvoch častí. Z väčších častí nálepiek si vyskladáš obrázok leta s legendami a môžeš si ho odložiť ako Tvoj letný úlovok. Menšie časti nálepiek slúžia ako súťažné ústrižky, takže ich nalep na vyznačené miesto v brožúre na strane 38.

Spolu môžeš získať 15 nálepiek z trezorov40 druhov pečiatok za návštevu zariadení, čo znamená 55 lístkov v záverečnom žrebovaní o super ceny.

Odmeny môžeš zbierať už počas cestovania za legendami. Po dosiahnutí garantovaných hraníc získaš na vybraných miestach vecné ceny.

Ako získaš svoju brožúrku Vyskladaj si leto?

Brožúrku Vyskladaj si leto získaš zadarmo k vstupnému v zariadeniach, kde môžeš získať súťažnú pečiatku. Brožúra bude dostupná od 15. 6. 2022 aj v sídle KOCR Severovýchod Slovenska a taktiež v mnohých infocentrách v Prešovskom kraji.

Jeden súťažiaci môže vlastniť jednu súťažnú brožúru.

Prehľad zariadení s pečiatkou (= miesta, kde môžete získať brožúry) a trezory s nálepkami -  TU

Ceny a garantované hranice

Odmeny môžeš získať už počas leta! Hľadaj trezory s nálepkami, zbieraj pečiatky a získaj skvelé ceny:

 1. garantovaná hranica:
  5 nálepiek + 3 pečiatky
 2. garantovaná hranica:
  10 nálepiek + 5 pečiatok
 3. garantovaná hranica:
  15 nálepiek + 7 pečiatok

Odmeny budú dostupné od 18. 7. 2022 na štyroch výdajných miestach v Prešovskom kraji, ak sa preukážeš vyzbieranými nálepkami vo svojej brožúre. (*Do vyčerpania zásob.)
Výdajné miesta odmien v garantovaných hraniciach:
KOCR Severovýchod Slovenska, Nám. mieru 2, Prešov
Múzeum Zemplínske Hámre
Múzeum špeciálneho školstva, Levoča
Turistické informačné centrum Svidník (Ul. Sovietskych hrdinov 38)

Záverečné žrebovanie:

Do súťaže sa môžeš zapojiť už s jedinou pečiatkou alebo nálepkou.

HLAVNÁ CENA: detský horský bicykel v hodnote 400 eur od KELLYS FACTORY STORE, Sabinovská 68, Prešov.

Navyše súťažíš aj o víkendové pobyty pre celú rodinu, rodinné vstupy do aquaparkov, kúpalísk, wellness  a rozmanitých atrakcií, v hre sú aj kolobežky, darčekové predmety a mnoho ďalších cien.

Do žrebovania je potrebné zaslať fotografiu dvojstrany 38 – 39 z brožúry Vyskladaj si leto, s vyplnenými osobnými údajmi. Spolu môžeš získať 15 nálepiek z trezorov40 druhov pečiatok za návštevu zariadení, čo znamená 55 lístkov v záverečnom žrebovaní. Súťažnú dvojstranu je potrebné zaslať do 13. 9. 2022 na info.legendarium@gmail.com.

Pravidlá súťaže
 1. Zbieraj nálepky a pečiatky v legendárnych lokalitách Prešovského kraja. Súťaž LEGENDARIUM 2022 trvá od 15. 6. 2022 do 11. 9. 2022. Organizátorom súťaže je KOCR Severovýchod Slovenska.
 2. Spolu môžeš nazbierať 15 nálepiek z trezorov a 40 druhov pečiatok za návštevu zariadení.Miesta, kde môžeš nálepky a pečiatky získať, nájdeš priamo v brožúre a na www.legendarium.info.
 3. Pečiatky LEGENDARIUM získaš za navštívenie vybraných zariadení. V prípade, že v zariadení je potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získaš po uhradení vstupného poplatku.
 4. Pečiatky Legendarium sú unikátne a nemôžu byť nahradené inými pečiatkami. V zariadeniach v Prešovskom kraji nájdeš celkovo 40 druhov pečiatok, vopred si môžeš na www.legendarium.info vybrať miesta, kde sa vyberieš, keďže v niektorých zariadeniach získaš ten istý druh pečiatky. Dve rovnaké sú považované za 1 lístok v žrebovaní.
 5. Nálepky v trezoroch majú dve časti. Menšiu časť so súťažným ústrižkom je potrebné nalepiť na stranu 38. Jeden súťažiaci si môže z trezora vziať jednu nálepku. V prípade, že sa v trezore nálepka nenachádza, je potrebné sa pri trezore odfotiť (súťažiaci pri trezore) a kontaktovať organizátora súťaže na info.legendarium@gmail.com.
 6. Brožúru LEGENDARIUM 2022 získaš s prvou súťažnou pečiatkou v zariadeniach alebo v sídle organizátora súťaže KOCR Severovýchod Slovenska, Námestie mieru 2, Prešov.
 7. Jeden súťažiaci môže vlastniť jednu súťažnú brožúru.
 8. Za každý originálny ústrižok a každú pečiatku máš v žrebovaní jeden lístok s Tvojím menom. Spolu môžeš získať až 15 nálepiek a 40 unikátnych pečiatok, čo znamená 55 lístkov s Tvojím menom v záverečnom žrebovaníJeden súťažiaci môže vyhrať len jednu cenu v záverečnom žrebovaní.
 9. Víťazi budú kontaktovaní mailom/telefonicky, zoznam víťazov bude zverejnený na www.legendarium.info.
 10. Dvojstranu so súťažnými ústrižkami a pečiatkami nezabudni odfotiť a zaslať e-mailom najneskôr do 13.9. 2022 na adresu: info.legendarium@gmail.com, následne budeš zaradený do veľkého záverečného žrebovania o super ceny pre celú rodinu!  

LEGENDARIUM 2021 je siedmym vydaním úspešného projektu pre rodiny s deťmi, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom. Projekt má na konte nielen množstvo cestovateľov, ale aj viacero ocenení – napríklad od Ministerstva dopravy SR (inovácia v cest. ruchu), Slovenského syndikátu novinárov (naj propagačné materiály) či v súťaži AndroidCode.

Ceny v Legendariu

1. garantovaná hranica Desiatový box a pero
5 nálepiek + 3 pečiatky
2. garantovaná hranica Peračník a jojo
10 nálepiek + 5 pečiatok
3. garantovaná hranica Puzzle LEGENDARIUM
15 nálepiek + 7 pečiatok