LEGENDARIUM-2021---dennik-dobrodruha---IG-1200x1200px (1)
Uži si leto plné dobrodružstiev, zábavy, poznania a objavovania s legendami a denníkom dobrodruha!
Súťaž trvá od 25. 6. 2021 – 12. 9. 2021

Vydaj sa po stopách legiend a uži si množstvo výletov a dobrodružstiev. Čakajú ťa zaujímavé miesta, neprebádané lokality, pátranie v prírode, ako aj návšteva rozmanitých atrakcií, kúpalísk, múzeí, jaskyne, hrady, vyhliadky aj športoviská.

Ako Legendarium funguje?

Na základe indícií v Denníku dobrodruha nájdeš na 15 vybraných lokalitách biely trezor. Svoj poklad objavíš po zadaní tajného trojmiestného kódu, ktorý nájdeš v denníku. Každá nálepka v trezore sa skladá z dvoch časti. Väčšiu časť s obrázkom si nalepíš priamo do Denníka dobrodruha a menšiu – súťažný ústrižok nalep na str. č. 38 na vyznačené miesto. Nezabudni si na danej strane vypísať aj tvoje údaje.

To však zďaleka nie je všetko. Navštív rôzne zariadenia v Prešovskom kraji, kde môžeš získať pečiatky legiend do tvojho denníka. Celkovo môžeš získať až 36 druhov pečiatok. V akých zariadeniach získaš súťažné pečiatky sa dozvieš na webe v časti - Zbieraj pečiatky.Každá nálepka aj pečiatka predstavuje 1 hlas v záverečnom žrebovaní. Čím viac nálepiek a pečiatok získaš, tým väčšiu máš šancu vyhrať skvelé ceny. V závere môžeš mať až 51 lístkov s tvojím menom v záverečnom žrebovaní.

Aby sme vám uľahčili putovanie Prešovským krajom, prinášame vám prehľadnú tabuľku miest, kde nájdete nálepky a pečiatky. 

Stiahnúť si ju môžete tu.

LEGENDARIUM 2021 je šiestym vydaním úspešného projektu pre rodiny s deťmi, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom. Projekt má na konte nielen množstvo cestovateľov, ale aj viacero ocenení – napríklad od Ministerstva dopravy SR (inovácia v cest. ruchu), Slovenského syndikátu novinárov (naj propagačné materiály) či v súťaži AndroidCode.

Ako získaš svoj denník dobrodruha?

Denník dobrodruha získaš k vstupnému na miestach, kde môžeš získať súťažnú pečiatku a taktiež v mnohých infocentrách, hoteloch v kraji.
Hlavnou cenou je detský horský bicykel od partnera Cyklo Čajka!
Navyše súťažíš aj o víkendové pobyty pre celú rodinu, rodinné vstupy do aquaparkov, kúpalísk a rozmanitých atrakcií, o tablety a mnoho ďalších cien. Zároveň už počas cestovania získavaš odmeny po prekonaní garantovaných hraníc!
(ceny za garantované hranice si môžu cestovatelia vyzdvihnúť do vyčerpania zásob na 8 vyhradených miestach) (Múzeum Zemplínske Hámre, Dessewffyovský kaštieľ Fintice, Múzeum špeciálneho školstva Levoča, Pedal Planet Nová Polianka)

Garantované hranice
Odmeny môžeš získať už počas leta! Hľadaj trezory s nálepkami a získaj skvelé ceny:
1. garantovaná hranica – 5 nálepiek
Fľaša Legendarium a Legendarium rozprávky
2. garantovaná hranica – 10 nálepiek
Hrnček Legendarium a hra
3. garantovaná hranica – 15 nálepiek
Legendarium ruksak a kľúčenka baterka
Odmeny získaš od 16.7. na 5 miestach v Prešovskom kraji, ak sa preukážeš vyzbieranými nálepkami vo svojom Denníku dobrodruha.

(Múzeum Zemplínske Hámre, Dessewffyovský kaštieľ Fintice, Múzeum špeciálneho školstva Levoča, Pedal Planet Nová Polianka)

Pravidlá súťaže

Zbieraj nálepky a pečiatky v legendárnych lokalitách Prešovského kraja. Súťaž LEGENDARIUM 2021 trvá od 25. 6. 2021 do 12. 9. 2021.

Spolu môžeš nazbierať 15 nálepiek. Miesta, kde môžeš nálepky získať nájdeš priamo v Denníku dobrodruha. Zoznam zariadení, kde dostaneš pečiatky nájdeš aj na www.legendarium.info a na FB profile LEGENDARIUM.

Pečiatky LEGENDARIUM získaš za navštívenie vybraných zariadení. V prípade, že v zariadení je potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získaš po uhradení vstupného poplatku.

Pečiatky Legendarium sú unikátne a nemôžu byť nahradené inými pečiatkami. V zariadeniach v Prešovskom kraji nájdeš celkovo 36 druhov pečiatok, vopred si môžeš na www.legendarium.info vybrať miesta, kde sa vyberieš, keďže v niektorých zariadeniach získaš ten istý druh pečiatky. Dve rovnaké sú považované za 1 lístok v hlasovaní.

Denník získaš s prvou súťažnou pečiatkou alebo na vybraných miestach (www.legendarium.info). Jeden súťažiaci môže vlastniť jeden súťažný Denník dobrodruha.

Za každý originálny ústrižok a každú pečiatku máš v žrebovaní jeden lístok s Tvojím menom. Spolu môžeš získať až 15 nálepiek a 36 unikátnych pečiatok, čo znamená 51 lístkov s Tvojím menom v záverečnom žrebovaní!

Jeden súťažiaci môže vyhrať len jednu cenu v záverečnom žrebovaní.

Víťazi budú kontaktovaní mailom/telefonicky, zoznam víťazov bude zverejnený na www.legendarium.info.

Stranu so súťažnými ústrižkami a pečiatkami nezabudni odfotiť a zašli e-mailom najneskôr do 15.9. na adresu: legendarium2021@gmail.com, následne budeš zaradený do veľkého záverečného žrebovania o super ceny pre celú rodinu!

Ceny v Legendariu

1. garantovaná hranica Fľaša a Legendarium rozprávky
5 nálepiek
2. garantovaná hranica Hrnček a hra
10 nálepiek
3. garantovaná hranica Ruksak a kľúčenka
15 nálepiek