17. Kapušianske folklórne dni

25. jún - 26. jún

Vychutnajte si 17. Kapušianske folklórne dni, ktoré sa uskutočnia už tento víkend 25.-26.6.2022 v amfiteáter v Parku svätých Cyrila a Metoda v Kapušanoch.

Účinkujúci: Sobota 25.6.2022 - DFS Čerešenka Kapušany, SZUŠ Kapušany, MSS Kapušanske richtaroše, ľudový rozprávač Jožko Jožka, ľudová hudba Rendošovci Košice.

Sobotňajší program vyvrcholí vystúpením FS Kapušančan pri príležitosti jeho 35. výročia prvého verejného vystúpenia.

Nedeľa 26.6.2022 - FS Kapušančan, detský spevácky súbor Šafolka zo Smižian, hudobná skupina Silvayovci z Košíc, FS Dúbrava z Prešova. Folklórne dni uzatvára vystúpenie FS Zemplín z Michaloviec.

Sprievodné aktivity: zábavné atrakcie, ulička remesiel, burza kníh a LP platní, predajné stánky s občerstvením a drobnosťami. Parkovanie - bezplatné, usmerňované organizačným tímom.

Vstupné: deti do 6 rokov zdarma, deti 6-15 r., seniori od 62 rokov, ZŤP 1 €/de, držitelia plakiet za darovanie krvi s trvalým pobytom v obci Kapušany - zdarma. Dospelí 4 €/deň, 6 €/2 dni. Z podujatia bude vyhotovovaný obrazový a zvukový záznam. Tešíme sa na Vás.

kapusany

POZRI TIEŽ:

Kapušiansky hradLen niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou, na kopci Zámčisko, je viditeľný aj z okolitých dedín.