Vyhodnotenie LEGENDARIA a Svetový deň cestovného ruchu 2022

25. september 2022 11:00 - 18:00

Letná kampaň Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska s názvom LEGENDARIUM vyvrcholí v nedeľu 25. septembra 2022 na Hrade Šariš. Organizátori pripravili bohatý program pre širokú verejnosť. Podujatie bude spojené s oslavami Svetového dňa cestovného ruchu.

Odovzdávanie cien výhercom súťaže LEGENDARIUM, ktorí sa zapojili do záverečného žrebovania, doplní detská diskotéka Uja Ľuba. Návštevníci Hradu Šariš sa počas celého podujatia môžu zabaviť na skákacích hradoch, vyskúšať si maľovanie na tvár, fotenie v dobových kostýmoch či pozrieť si vystúpenie sokoliarov. Pripravené bude aj vozenie na koníkoch, razenie mincí a ďalšie atrakcie. V stánku KOCR Severovýchod Slovenska budú pripravené materiály s tipmi na výlety v Prešovskom kraji.

Hrad Šariš - vstupné

LEGENDARIUM-2022---svetovy-den-cestovneho-ruchu-na-hrade-saris---WEB

Kampaň LEGENDARIUM je cestovateľská súťaž určená rodinám s deťmi. V 15 prírodných lokalitách bol umiestnený trezor so súťažnými nálepkami, v takmer 70 zariadeniach mohli deti získať súťažnú pečiatku. Kampaň je veľmi obľúbená, zapájajú sa do nej tisícky detí. 

Svetový deň cestovného ruchu

Vyhodnotenie kampane je symbolický spojené aj s oslavami Svetového dňa cestovného ruchu, ktorý pripadá na 27. september. V tento deň v roku 1970 boli prijaté stanovy WTO (World Tourism Organization), najvýznamnejšej medzinárodnej organizácie v oblasti svetového cestovného ruchu. Načasovanie osláv WTD je symbolické aj preto, že sa koná v čase, kedy sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a zároveň sa začína na južnej zemskej pologuli. Hlavným zmyslom WTD je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnôt a jeho prínosu pre celkový rozvoj spoločnosti.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

loga MDV SR a DSK

www.slovakia.travel

  • Trvanie: 25. september 2022 11:00 - 18:00
  • Adresa: Hrad Šariš
  • GPS: 49°3'12.88", 21°10'30.86"