Rekreačná oblasť Kvetnica

Najkrajšie zákutia Mestských lesov Poprad a pohoria Kozie chrbty. Užite si pešie túry na vrchol Zámčiska, trasy ku Kaplnke Vzkriesenia pri vrchole Krížová, alebo prechádzku ku zvernici.

Z Popradu, zo železničnej stanice Poprad-Tatry, vedie cez mesto zelená turistická trasa, ktorou sa pohodlne dostanete na Kvetnicu do 2 hodín. Na Kvetnicu sa dostanete aj autobusovými spojmi. Zastávka autobusu sa nazýva Poprad, Kvetnica, sanatóriumZ Popradu na Kvetnicu vedú až 2 cyklochodníky – zo sídliska Juh 3 sa priblížite ku Zverníku a zo sídliska Juh 5 dorazíte k Tancuľke. 

V rekreačnej oblasti Kvetnica sa nachádza niekoľko náučných chodníkov. Banský náučný chodník, na ktorého trase náučného chodníka sa nachádza 5 informačných panelov zameraných na prezentáciu banskej cesty na Slovensku, či panely zaoberajúce sa mineralógiou a geológiou Kvetnice. Náučný chodník Kvetnica je zameraný hlavne na prezentáciu lesných vegetačných stupňov Slovenska na malom území Mestských lesov Poprad, historickej archeologickej lokality Zámčisko a Národnej prírodnej rezervácie Hranovnícka dubina. 

Rekreačná oblasť Kvetnica je obohatená o nádherné drevorezby zvierat. Okrem drevorezieb môžete využiť zriadené ohnisko na Kvetnici, ihrisko pri Malom Lome, chodník naboso, ktorý je vytvorený neďaleko ihriska.

drevorezby kvetnica_visitpoprad.sk

Zaujímavosťou Kvetnice je aj výskyt minerálov, najmä achátov (staré cca. 250 miliónov rokov) v kameňolomoch pod vrcholom Zámčiska.

V severozápadnej časti Kvetnice sa nachádza poľovnícky zverník. Pohľad na tieto divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí je pre deti, ale aj dospelých výnimočným zážitkom.

Kvetnica2_visitpoprad.sk

Zdroj text a foto: visitpoprad.sk