Zborovské hudobné leto

12. jún 2022 - 11. september

Zborovské hudobné leto

Obec Zborov Vás všetkých srdečne pozýva na kultúrno-hudobné podujatia, ktoré sa počas celého leta budú konať v kostole sv. Žofie.

   Otvárací koncert „Zborovského hudobného leta“ sa uskutoční v nedeľu 12.06.2022 o 15:00 hod. Hlavným účinkujúcim bude zborovský rodák Ján Kopčák, ktorý vystúpi so svojou kapelou. Súčasťou tohto podujatia bude vernisáž výstavy fotografií kostola sv. Žofie od roku 1869 až po súčasnosť. V rámci programu si návštevníci budú môcť vypočuť odbornú prednášku archeológa Mgr. Petra Harčára.

     V piatkový podvečer 08.07.2022 o 19:00 hod. sa kostolom sv. Žofie budú niesť krásne piesne bardejovskej hudobnej skupiny SLNOVRAT.

     Vystúpenie výnimočného komorného zoskupenia mladých hudobníkov s vášňou pre hudbu v podaní Komorného orchestra ZOE so sólistom Jurajom Adamuščinom si budete môcť vypočuť v piatok 05.08.2022 o 19:00 hod.

     Československé komorné duo, huslista Pavel Burdych a klaviristka Zuzana Berešová, budú v rámci \"Zborovského hudobného leta\" účinkovať v piatkový podvečer 12.08.2022 o 19:30 hod. V programe „Talianska noc“ si vo virtuóznom prevedení vypočujete talianske melódie bardejovského rodáka Bélu Kélera a známe diela talianskych skladateľov Niccolu Paganiniho a Giuseppe Verdiho. 

     Bohatý hudobný program je pre všetkých návštevníkov pripravený aj v nedeľu 04.09.2022. O 16:00 hod. zaznie hudobné dielo Zborovčana Jaroslava Janeka „Kvinteto pre krídlovku a sláčikové kvarteto“, ktoré bolo vytvorené špeciálne pre otvorenie kostola sv. Žofie po rekonštrukcii.
     Po doznení sláčikov v novom zborovskom kultúrnom stánku vystúpi charizmatická slovenská speváčka Szidi Tobias so svojou kapelou.

     Krásnu kultúrnu bodku za „Zborovským hudobným letom“ urobí koncert Matičného spevokolu Zborovčan a Saxofónový orchester Harmónia band z Bardejova v nedeľu 11.09.2022 o 15:00 hod.  

     Všetky podujatia „Zborovského hudobného leta“ sa uskutočnia v Kostole sv. Žofie v Zborove. Okrem týchto podujatí bude kostol pre verejnosť sprístupnený v mesiacoch júl a august vždy v nedeľu v čase od 15:00 do 17:00 hod. Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu fotografií, oboznámiť sa s históriou tohto chrámu a kúpiť si malý darček pre milú spomienku. Tešíme sa na Vás počas celého leta!

Text a foto: V. Bodíková

Zdroj: www.zborov.sk

POZRI TIEŽ:

Hrad ZborovGotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Zborovské hudobné leto