Lesný náučný chodník Herlica

Lesný náučný chodník Herlica, ktorý sa nachádza nad obcou Petrovce vo Vranovskom okrese, ponúka okrem spoznávania lesníctva a prírody aj náhľad do obdobia druhej svetovej vojny a partizánskeho odboja.

Z dediny sa k nemu dá dostať aj autom – vedie tam totiž asfaltová cesta. Mohutnú drevenú vstupnú bránu nemožno prehliadnuť.

Na trase chodníka Herlica sa nachádza zemlianka, bunker i rozhľadňa, z ktorej sa dá pozorovať nádherná prírodná scenéria. Rovnaká možnosť sa naskytá aj pri ďalšej zastávke na vyhliadke pod Lysou. Čas na oddych ponúkajú studničky, ohniská či lavičky. Chodníky sú dobre udržiavané a značené.

Dĺžka trasy lesného náučného chodníka Herlica predstavuje 3 400 metrov s prevýšením 160 metrov. Vďaka svojej strednej náročnosti je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

POZRI TIEŽ:

Kaštieľ a archeopark Hanušovce nad TopľouMiesto, kde sa vrátite v čase o 30 000 rokov späť! Päť obydlí archeoparku predstavuje päť období od praveku do včasného stredoveku. V kaštieli sídli múzeum s rôznymi expozíciami. Slovenské opálové baneKrásne opály zo Slovenských opálových baní, ktoré sa nachádzajúcich na východnom Slovensku medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa obdivuje celý svet a dnes sú banské diela vychytenou