Malkovská hôrka

Malkovská hôrka sa nachádza v lesoparku Cemjata pri Prešove. Nevysoký vrch ponúka možnosť ako príjemne a aktívne stráviť voľné chvíle. Toto výletné miesto obľubujú hlavne obyvatelia mesta Prešov a blízkeho okolia, preto ich tu počas víkendu určite stretnete v hojnom počte.

Výstup na Malkovskú hôrku je nenáročný, vhodný pre rodiny s detičkami ako aj menej zdatných turistov. Lesná cesta umožňuje prístup aj na bicykli. Vrcholová časť ponúka pekné výhľady na mesto Prešov a okolité pohoria. Nachádza sa tu aj drevený prístrešok, kde sa môžete rozložiť, občerstviť sa a oddýchnuť si.

Na Malkovskú hôrku vedie niekoľko značených turistických chodníkov. Na výber tak máte možnosť trasy, ktorá vedie z Hanisky pri Prešove, od prešovskej kalvárie, z Radatíc, Janova či Cemjaty. Všetky uvedené trasy sú pomerne krátke (okolo 2 km).

Rozhľadňa na Malkovskej hôrke ponúka krásny výhľad na Šarišský hrad, Kapušiansky hrad, Stráž, Čergovské pohorie a Slánske vrchy.

malkovska hôrka_presov.sk

Zdroj fotografie: www.Presov.sk

POZRI TIEŽ:

Kvašná voda, CemjataCemjata je súčasťou Šarišskej vrchoviny a v minulosti bola známou kúpeľnou a rekreačnou oblasťou. Aj v súčasnosti majú návštevníci možnosť osviežiť a ...

  • Adresa: Lesopark Cemjata pri Prešove
  • GPS: 48°58'14.56", 21°12'44.19"