Miniskanzen Ulič

Jedinečný miniskanzen v Uliči, ktorý vyrástol v parku pri obecnom úrade hneď vedľa hlavnej cesty, skrátka obísť nemôžete. Tvoria ho zmenšené modely starých drevených chrámov z 18. storočia, ktoré bývali neodmysliteľnou súčasťou okolia. Mnohé z nich už neexistujú.

Medzi modelmi je možné nájsť napríklad drevený chrám z Ruského Potoka, Uličského Krivého alebo Topole. Modely sú vyrobené z tvrdého dubového a borovicového dreva v mierke 1 : 10. Miniskanzen je voľne prístupný verejnosti.

 Miniskanzen v Uliči foto: Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Dvere do Polonín

V Uliči nájdete aj oddychovo-náučnú zónu v blízkosti rybníka nad starým historickým parkom. Cez symbolické dvere tu môžete vstúpiť do Polonín. Areál dopĺňajú drevené plastiky a tabule so zaujímavosťami o Národnom parku Poloniny.

 Dvere do Polonín. Ulič. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

 Dvere do Polonín. Ulič. Foto - Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

Titulná foto: Jano Štovka, KOCR Severovýchod Slovenska

POZRI TIEŽ:

Národný park PoloninyNárodný park Poloniny je najvýchodnejším slovenským národným parkom a do siete slovenských národných parkov pribudol v roku 1997. Je lokalizovaný na slovensko-poľsko-ukrajinskom Lúka medovej baby (Poloniny)V Bukovských vrchoch, na území národného parku Poloniny, na trase z Novej Sedlice na vrchol Riabej skaly, sa nachádza miesto označované ako Lúka medovej baby alebo Medová baba. Ide o KremenecVrch Kremenec s nadmorskou výškou 1 221 m n. m. je súčasťou Bukovských vrchov a Národného parku Poloniny. Od roku 2007 je v zoznamoch Svetového dedičstva UNESCO zapísaný aj
  • Adresa: 067 67 Ulič
  • GPS: 48°57'54.33", 22°25'12.62"