Múzeum TANAP-u

Múzeum Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Ročne ho navštívi okolo 30 000 turistov.

Múzeum TANAPu návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Výstavná časť múzea je rozdelená na štyri časti – prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Pre skupiny je po dohode pripravená takisto možnosť premietania filmov.

 Múzeum TANAP-u. Zdroj foto: Jano Štovka, MQEP

Popri tom Múzeum TANAPu zabezpečuje aj predaj informačných a upomienkových predmetov, akými sú pohľadnice, mapy, knihy, DVD filmy, brožúry, samolepky, výrobky z prírodných materiálov a iné suveníry.

Otváracie hodiny a vstupné

Zdroj: www.lesytanap.sk

Titulná foto: Jano Štovka, MQEP

POZRI TIEŽ:

Galéria Dobrá HračkaGaléria Dobrá Hračka je interaktívnou detskou galériou, ktorá na ploche 500 m² ponúka múdre hranie pre rodinky s deťmi aj školské zájazdy. V galérii ... Lyžiarske stredisko Tatranská LomnicaV najmodernejšom slovenskom lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica si na 12 zjazdovkách rôznych náročností prídu na svoje všetci vyznávači zimných športov. Prevýšenie až 1 300 m, 5-mesačná garan...