Siminy

Siminy (1 287 m n.m.) sú druhý najvyšší vrch Levočských vrchov, krajinného celku Podhôľno-magurskej oblasti. Nachádzajú sa 11 km od Starej Ľubovne nad obcou Šambron.

Nachádzajú sa v severnej časti hlavného hrebeňa a sú druhým najvyšším vrcholom v celom pohorí. Vrch tvoria mohutné vrstvy pieskovcov s miestami sa vyskytujúcimi zlepencami. Z nezalesnených častí sa otvárajú výhľady na celé pohorie ako aj široké okolie. Za dobrých podmienok vidieť Babiu horu, Tatry či Slanské vrchy.

Trasa začína pri riečke Jakubianka, potom sa ide popri potoku Toráč, ďalej sa ide cez lúku Stavisko, kopec Kuligura až prídeme na vrchol Siminy. Ide o trasu, ktorá je kompletne neznačená turistickými značkami.

POZRI TIEŽ:

Čierna hora (Levočské vrchy)Čierna hora (1 289,4 m n. m.) je najvyšší vrch Levočských vrchov, nachádzajúci sa v centrálnej časti pohoria. Nachádza sa v okrese Stará Ľubovňa, na území bývalého vojenského obvodu Javorina asi 6 km východne od dediny Ihľany, 10 km juhovýchodne od Podolínca v okrese Kežmarok a približne 12 km južne od Starej Ľubovne.

Zdroj fotografie: PetrikSL

  • Adresa: Levočské vrchy
  • GPS: 49°12'19.6", 20°43'15.07"