SKICOMP Fakľovka Litmanová

Lyžiarsky areál nájdete pri obci Litmanová v prekrásnej scenérii pohoria Pieniny. Rekreační i nároční lyžiari tu môžu využívať rôzne sklony a profily zjazdových tratí v nadmorskej výške od 690 do 920 m. Sú tu vhodné terény aj na preteky.

V areáli nájdete 5 zjazdoviek rôznych sklonov. Pre náročnejších lyžiarov je možnosť vyskúšať si FREERIDE na "panenskom" snehu. Pri prevýšení 280 m je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov. Ich celková prepravná kapacita je 2000 osôb/hod. Lyžiarske svahy sú umelo zasnežované a osvetlené.

 Litmanová Zdroj foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

Z vrcholu Fakľovky (945 m) je pekný výhľad na okolitú prírodu i Vysoké Tatry.

Milovníci turistiky odtiaľ môžu podnikať túry po hrebeňoch Pienin. V stredisku je možnosť kompletných stravovacích služieb v štýlovej čajovni goralského typu a bufetu priamo na svahu. Lyžiarske svahy sú umelo zasnežované a osvetlené. Samozrejmosťou je požičovňa lyží a ski-servis. Pre začiatočníkov lyžiarov a snowboardistov je k dispozícii lyžiarska škola ALEX. 

 Litmanová Zdroj foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

Ubytovanie je možné zabezpečiť aj v dvoch ubytovniach s celkovou kapacitou 90 lôžok a na súkromí priamo v obci. Ďalšie možnosti sú v 10 km vzdialenom okresnom meste Stará Ľubovňa (penzióny hotely).

Lyžiarska sezóna sa v stredisku Litmanová začína v decembri a trvá do marca. Celková dĺžka zjazdoviek je 3,2 km a z nich je 2,2 km technicky zasnežovaných. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.

Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska. K ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 400 metrov. V Lyžiarskom stredisku Litmanová si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 12 km udržiavaných tratí pre fanúšikov tohto športu.

 Litmanová Zdroj foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

Prevádzková doba:

  • denné lyžovanie 09.00-16.00 hod.
  • večerné lyžovanie 17.30- 20.00 hod.

SKICOMP FAKĽOVKA Litmanová si vyhradzuje právo na zmenu cien.

Kontakt: 

  • +421 908 579 110
  • +421 905 356 540

E-mail:  skilitmanova@skilitmanova.sk