26. Goralské folklórne slávnosti

11. august - 14. august

FOLKLÓRNY ZÁŽITOK S MAGICKÝM VÝHĽADOM

Zažite nevšedný zážitok na veľkolepých Goralských folklórnych slávnostiach v Ždiari. Na novom a unikátnom mieste, v stredisku Bachledka Ski & Sun vás čaká jedinečná atmosféra Tatranského a Pieninského národného parku, ktorá dodáva tomuto výnimočnému podujatiu neopakovateľnú atmosféru a charakter. Nenechajte si ujsť čarovný rodinný výlet na Chodník korunami stromov v kombinácií s nevšedným kultúrnym zážitkom pre malých aj veľkých.

PROGRAM ROVNAKO PÚTAVÝ AKO MIESTO

Tešiť sa môžete na fantastický program. Na pódiu s nezabudnuteľnými výhľadmi sa predstavia Marián Čekovský s kapelou, zo sláčikov Cimbal Brothers a hlasu Juraja Baču zaznejú hity Karola Duchoňa a azda najväčším lákadlom podujatia bude vystúpenie Malých a Veľkých Kandráčovcov. V programe zažijete aj goralské folklórne vystúpenia miestnych, ale aj zahraničných súborov, a aj známy Poddukelský súbor Puľs, či speváčku Veroniku Rabada.

NEZABUDLO SA ANI NA DETI

Pre deti si organizátori pripravili naozaj zaujímavý program. Zahrajko zo Spievankova, Dúhalka, Sranda Banda, Hanička a Murko, či Tárajko a Popletajka, títo všetci prídu za deťmi do Bachledky a sľúbili, že do svojho programu zakomponujú aj folklórnu tematiku. Juch.

KULTÚRNE DEDIČSTVO GORALOV A STAVBA SOCHY ZO SLAMY

Tešiť sa môžete aj na remeselné trhy, či aktivity a zaujímavé workshopy. Za návštevníkmi podujatia prídu domáci Ždiarski goralskí remeselníkmi, ktorí takto po prvý krát predstavia ľuďom svoje umenie a rodinné bohatstvo. Diváci sa budú môcť spoločne s nimi zapojiť aj do stavby slamenej sochy Gorala, ktorá dosiahne výšku až 4,5 metra. Na podujatí sa môžete tešiť aj na živé zvieratá, ukážky spracovania a výroby syrov a bryndze a mnoho iných zaujímavých aktivít pre celú rodinu.

FOLKLÓR, TRADÍCIE A ZVYKY 1200 metrov nad morom.

To zažijete len v Bachledke. Po prvý krát bude podujatie trvať až 4 dni, bohatý folklórny program, sprievodné aktivity pre celú rodinu, originálne goralské tradície, remeslá, súťaže a veľa ďalších zážitkov vás čaká od 11. - 14. augusta 2022.

DVA ZÁŽITKY V JEDNOM

Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa koná v Bachledke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkom ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci vstupného na podujatie je totižto k dispozícii aj vstup na Chodník korunami stromov.

Lístky si môžete zakúpiť na: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/goralske-folklorne-slavnosti/

VIAC INFO

Goralské folklórne slávnosti plagát

POZRI TIEŽ:

Bachledka Ski & SunRodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad.
  • Trvanie: 11. august - 14. august
  • Adresa: Bachledova dolina
  • GPS: 49°17'14.9", 20°18'44.89"