Bachledka Ski & Sun

Rodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán a výbornú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu.

Stredisko je súčasťou skupiny Tatry Super Ski, ktorá spája 19 lyžiarskych stredísk a klzísk v okolí Tatier na Slovensku i v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať na jeden skipas. Spoločné lístky sú 1-dňové a dlhšie. Návštevníci tak majú možnosť lyžovať takmer na 62 km zjazdoviek a využívať až 87 lanoviek a vlekov.

Umelo zasnežovaných je v stredisku až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, 10-miestna Gondola Bachledova dolina, 5 vlekov, 9 zjazdoviek v dĺžke takmer 9 km, a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski-servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, parkovanie a ski-bus, ktorý bude zvážať lyžiarov v Ždiari a Jezersku.

Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, stravovacie zariadenia priamo na svahu, bezplatné parkovanie a ski-bus

Dva detské ski areály, lyžiarska škôlka, jazda na snowraftingu, preteky na meranej slalomovej dráhe i osvetlené klzisko vyčaria úsmev na tvári všetkých malých návštevníkov.

 Chodník korunami stromov, Bachledka

Ďalšou službou zimnej sezóny je Gorgyho lyžiarska škola s tímom licencovaných inštruktorov, ktorí sa už teraz tešia na svojich žiakov aby im predvedviedi čaro svišťania zasneženým svahom. Určite zaujme aj areál Bachledka detský svet, v ktorom sa deti v Gorgyho lyžiarskej škole za pomoci licencovaných inštruktorov naučia lyžovať, zabavia sa s animátormi, a oddýchnu si.

Ak si chcete užiť lyžovačku, ale Vaši najmenší už nevládzu lyžovať, tak ich môžete priviezť do Snowcampu, ktorý sa nachádza v krásnom rozprávkovom areáli. Nachádza sa na zjazdovke Hrebeň na pravo od výstupnej stanice Gondola Bachledka a spolu s lyžiarskou školou tvoria najväčší detský zimný areál v okolí. Na detí čaká veľa zábavy v podobe rôznych atrakcií ako napríklad lyžiarsky minikolotoč, obľúbené sánkovanie a pre odvážnejších snowtubing. 

Okrem lyžovania sa v troch navzájom prepojených dolinách môžete navštíviť aj celoročne otvorený Chodník korunami stromov, ktorý vás s minimálnym prevýšením a bezbariérovou úpravou prevedie až na 32 metrov vysokú vežu, odkiaľ sa môžete kochať nádhernou prírodou Spišskej Magury a Belianskych Tatier. Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode, adrenalínové zastávky a 67 metrov dlhý suchý tobogan. 

Kráľovstvo lesa Bachledka, ktoré sa nachádza vedľa Chodníka korunami stromov je jedno z najväčších detských prírodných ihrísk má viac ako 25 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií, rovnako ako aj edukačné interaktívne prvky pre veľkých aj malých.

Kráľovstvo lesa_kralovstvolesa.sk

V lete sa stredisko mení na raj turistov a cyklistov. V ponuke atrakcií má najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, dve detské ihriská, detský náučný chodník i dobrodružnú pátračskú hru.

Služby v stredisku Bachledka Ski & Sun sa snažíme neustále vylepšovať. Tento rok je najväčšou novinkou okolie nástupnej stanice na 10-miestnu lanovku Gondola Bachledka, kde sa nachádza pešia zóna, ktorá poskytne komplexné zázemie strediska: Kasy, Infocentrum, ambulanciu záchrannej služby, obchody, cukráreň, požičovňu a servis športového vybavenia, ubytovaciu kapacitu – nové Apartmány Bachledka, sociálne zázemie pre návštevníkov, ale aj zamestnancov. Touto investíciou sme chceli vytvoriť základ pomyselnej vstupnej brány do strediska BACHLEDKA SKI & SUN, kde sú komfort a zábava pre rodinnú zimnú dovolenku zaručené.

V neposlednom rade pre Vás máme prichystanú jedinečnú panoramatickú reštauráciu ukrytú vo svahu kopca, v ktorej sa budú nachádzať obchodné priestory a výučbová miestnosť pre enviromentálnu výchovu či jedinečne strávené hodiny biológie a ekológie.

Dovolenka v Bachledke ponúka rôznorodé výlety a zaujímavé turistické ciele. Návštevu historických miest, pamiatok UNESCO i prírodných krás a malebných obcí. Relax v termálnych kúpaliskách i zábavu a adrenalín na raftoch, lyžiach, bicykloch či korčuliach.

Bachledka Ski & Sun je zapojená do projektu Legendarium 2022V prípade, že v zariadení je potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získate po uhradení vstupného poplatku.

Bachledka Ski & Sun na Facebooku

Viac Info

Titulná foto: Bachledka Ski & Sun

Zdroj Kráľovstvo lesa: kralovstvolesa.sk