Bachledka Ski & Sun

Rodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier. Ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán.

Návštevníci majú možnosť lyžovať takmer na 62 km zjazdoviek a využívať až 87 lanoviek a vlekov.

Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, 10-miestna Gondola Bachledova dolina, 5 vlekov, 9 zjazdoviek v dĺžke takmer 9 km, a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, stravovacie zariadenia priamo na svahu, bezplatné parkovanie a ski-bus

Ďalšou službou zimnej sezóny je Gorgyho lyžiarska škola, detské ski areály, lyžiarska škôlka, jazda na snowraftingu, preteky na meranej slalomovej dráhe i osvetlené klzisko. Najmenších môžete taktiež priviezť do Snowcampu.

V lete sa stredisko mení na raj turistov a cyklistov. V ponuke atrakcií má najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, dve detské ihriská, detský náučný chodník i dobrodružnú pátračskú hru.

1 Chodník korunami stromov Bachledka Foto - Jano Štovka

Okrem lyžovania sa v troch navzájom prepojených dolinách môžete navštíviť aj celoročne otvorený Chodník korunami stromov, ktorý vás s minimálnym prevýšením a bezbariérovou úpravou prevedie až na 32 metrov vysokú vežu, odkiaľ sa môžete kochať nádhernou prírodou Spišskej Magury a Belianskych Tatier. Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode, adrenalínové zastávky a 67 metrov dlhý suchý tobogan

Kráľovstvo lesa_kralovstvolesa.sk

Kráľovstvo lesa Bachledka, ktoré sa nachádza vedľa Chodníka korunami stromov je jedno z najväčších detských prírodných ihrísk a má viac ako 25 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií, rovnako ako aj edukačné interaktívne prvky pre veľkých aj malých. Návštevníkov a rodiny s deťmi čaká v Bachledke počas leta program s maskotmi, animátormi, sokoliarske vystúpenia, slamené sochy, divadelné predstavenia a ďalšie atrakcie.

Tento rok je najväčšou novinkou okolie nástupnej stanice na 10-miestnu lanovku Gondola Bachledka, kde sa nachádza pešia zóna, ktorá poskytne komplexné zázemie strediska.

V neposlednom rade je pre Vás prichystaná jedinečná panoramatická reštaurácia ukrytá vo svahu kopca.

Bachledka Ski & Sun je zapojená do projektu Legendarium 2022V prípade, že v zariadení je potrebné uhradiť vstupné alebo konzumné, pečiatku získate po uhradení vstupného poplatku.

Bachledka Ski & Sun na Facebooku

Viac Info

Bachledka

Titulná foto: Bachledka Ski & Sun

Zdroj Kráľovstvo lesa: kralovstvolesa.sk