Chodník korunami stromov Bachledka

Celoročne otvorený Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku.

Chodník korunami stromov v Bachledke prináša unikátny zážitok pobytu v horskom prostredí s náučnými, relaxačnými i adrenalínovými prvkami. Určený je širokej verejnosti – pre rodiny s deťmi, dospelých, mamičky s kočiarmi i seniorov. Dostať sa naň môžete z Bachledovej doliny, alebo pešou túrou z Malej Frankovej a Jezerska.

 Chodník korunami stromov Bachledka. Foto: Jano Štovka, MQEP

Pohodlne miernym stúpaním až do výšky 24 metrov vás zavedie drevený chodník s dĺžkou 1 234 m na prechádzku vo výške korún stromov. Po ceste sú pre návštevníkov pripravené rôzne náučné i adrenalínové zastávky.

 Chodník korunami stromov Bachledka. Foto: Jano Štovka, MQEP

Chodník korunami stromov Bachledka je ukončený špirálovitou Vyhliadkovou vežou, ktorej výška je 32 m. Na jej vrchole sa nachádza pochôdzna sieť a vyhliadková podesta s panoramatickým výhľadom na Belianske Tatry, Pieniny, malebné Zamagurie a poľské pohraničie.

Cesta z Chodníka korunami stromov môže byť veľmi zábavná a rýchla, ak sa zveziete suchým toboganom s dĺžkou až 67 metrov.

Otváracie hodiny a info

Zdroj: www.chodnikkorunamistromov.sk

Titulná foto: Jano Štovka, MQEP

POZRI TIEŽ:

Bachledka Ski & SunRodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Múzeum Ždiarsky domŽdiar je rázovitá obec pod úpätím Belianskych Tatier so svojim typickým folklórom a tradíciami. Múzeum prevedie návštevníkov spôsobom života Goralov, k prehliadke patrí aj možnosť obliecť sa do ždiarskeho kraja. Belianska jaskyňaBelianska jaskyňa je jedným z podzemných klenotov Slovenska. Zároveň ide o jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách. OsturňaMalebné drevenice a nádherná príroda. Taká je Osturňa. Živý skanzen tvorí 157 pamiatkovo chránených objektov. Najstarších obyvateľov môžete stretnúť v tradičnom ľudovom kroji.