Bežkársky raj vo Vysokých Tatrách

Bežecké lyžovanie patrí k zime vo Vysokých Tatrách rovnako, ako zjazdové lyžovanie či skialpinizmus. Pripravené sú pre vás vynikajúce bežecké trate v každej z tatranských osád s celkovou dĺžkou viac ako 73 km.

Najväčším areálom bežeckého lyžovania v Tatrách je Štrbské Pleso. Ponúka 8 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 0,5 do 5 km. Ide o Šprintérsku, Cross Country, Andelovu trať, Slepé pleso, ale aj štyristometrový okruh pre začiatočníkov a malé deti. Najdlhší je päťkilometrový okruh vo Furkotskej doline, kde si to však môže bežkár skrátiť na dvoch miestach. Takže môže vo Furkotskej doline prejsť aj triapol- a štvorkilometrový okruh. Usporadúvajú sa tu preteky profesionálov i amatérov. Areál bežeckého lyžovania SNOW je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. 1,6 km a 1,8 km okruh je od 16:00 hod. – 18:00 hod. osvetlený. Prevádzková doba je denne od 9:00 hod.– 18:00 hod. www.abl.sk 

 Bežkársky raj vo Vysokých Tatrách Zdroj foto: OOCR RVT

Strediská Tatranská Lomnica a Starý Smokovec spolu ponúknu 49 km bežeckých tratí ľahkej a strednej náročnosti. Takže z pôvodných 31 kilometrov upravovaných trás sa fanúšikovia zimného bežeckého lyžovania môžu tešiť na 49 kilometrov. Na svoje si tu prídu pokročilí, ale aj začiatočníci.

Okrem lomnického Kolbiska bude k dispozícii trasa prepájajúca Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou či farská lúka pri ZŠ s MŠ v Dolnom Smokovci. Taktiež sa skvalitní líniová trasa spájajúca Starý Smokovec a Vyšné Hágy. Na malý bežkársky areál sa premení aj futbalové ihrisko pri MŠ Vyšné Hágy, ďalej bude možné využiť Jamy v Tatranskej Lomnici a v dlhodobej príprave  je trasa medzi Tatranskou Poliankou a Gerlachovom.

 Bežkársky raj vo Vysokých Tatrách Zdroj foto: OOCR RVT

Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na príjemný bežkársky areál s viac ako 10 km tratí a cyklochodník medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou v zimnom období predstavuje 9 km nenáročnú bežeckú trať.

Dôležitou a dozaista užitočnou novinkou je, že vždy v piatky popoludní sa budú aktuálne informácie týkajúce sa tatranských bežkárskych tratí zverejňovať aj na webových stránkach mesta Vysoké Tatry. www.vysoketatry.sk

Športuchtiví tak veľmi ľahko získajú avízo o tom, ktoré trasy sú upravené, zjazdné, aké sú podmienky na športovanie a podobne.

VIAC INFO: www.regiontatry.sk 

V blízkosti výletu
Reštaurácie
  • Penzión KOLIBA 0.34 km
  • Central Apartmány a Restaurant 0.43 km
  • APLEND Koliba Kamzík Starý Smokovec 0.47 km
  • Slowenská reštaurácia Starý Smokovec 0.48 km
  • Central Restaurant ,,Starý Šmakovec“ 0.48 km
Ubytovanie
  • A1-štart 0.33 km
  • Penzión KOLIBA 0.34 km
  • Penzión Tatra 0.41 km
  • Penzión Šport 0.42 km
  • Central Apartmány a Restaurant 0.43 km
Výlety v okolí