Hrad Bodoň

Libanka Vyčíňanie Tatárov na dnešnom území Slovenska zanechalo svoje stopy. Jednou z nich je aj ruina hrádku Bodoň. Hrad dal postaviť kupec Budun v 13. stor. Fungoval však len jedno desaťročie.  Dnes slúži ako spomienka na časy dávno minulé. Ruinu na vrchu Bodoň tvoria zvyšky opevnenia a pôdorys kruhovej kamennej veže z ryolitu. Tá bola v minulosti najvyšším bodom hrádku. Dnes sa predpokladá, že v jeho okolí boli aj drevené obytné a hospodárske budovy.

Okolie

K hrádku Bodoň vedie chodník z obce Zlatá Baňa. Návštevníkovi sa cestou črtajú možnosti výstupu na vrch Makovica, návšteva obce Abranovce či prechádzka Rácovou dolinou až do sedla Heteť.

Hrad Bodoň je súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami.

Info k výletu: Prejdete autom cez obec Zlatá Baňa a hneď za dedinou na kopci je napravo parkovisko (Temný les), kde necháte auto a vydáte sa pešo na hrad. Potom na vás čaka približne hodinová túra po žltej značke, ktorá vedie až ku hradu.

Kód trezoru: 481

Indícia k trezoru: Pod hradom Bodoň slaninku si opeč pri najväčšom ohnisku, obrovský strom máš hneď nablízku. Z lavičiek pri ohnisku veľký kmeň zazrieš, trezor sa objaví ak zaňho zájdeš.

bodon trezor

POZRI TIEŽ:

Slovenské opálové baneKrásne opály zo Slovenských opálových baní, ktoré sa nachádzajúcich na východnom Slovensku medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa obdivuje celý svet a dnes sú banské diela vychytenou Lodenica SigordV lone krásnej prírody si môžte vychutnať jedinečnú atrakciu v regióne Šariš - člnkovanie na Lodenici Sigord. Vodná nádrž Sigord je vzdialená iba 15 ...
  • Adresa: hrad Bodoň
  • GPS: 48°56'14.84", 21°24'0.88"