Hradisko Lipany

Miesto, kde sa minulosť spája s prítomnosťou. Jedinečný projekt Hradisko v sebe spája archeopark v podobe slovanského hradiska, historickej lukostrelnice, zverinca a malého amfiteátra na nekomerčné kultúrne podujatia a workshopy. Nachádza sa len 5 minút od centra mesta Lipany, v tichej lokalite a tesnej blízkosti troch veľkých rybníkov.

Hradisko vyrastalo na značne zarastenom a znečistenom pozemku. Po mesiacoch klčovania a čistenia pozemku od čiernych skládok nastal čas na jeho postupnú výstavbu. Zrovnanie terénu, drevené oplotenie, pódium, výstavba strážnych veží a voliér pre zvieratá. To všetko len za pomoci členov združenia a dobrovoľníkov.

Do budúcna je v pláne výstavba polozemníc, drevenice a sypanca za účelom malého skanzenu, zastrešenie pódia a remeselníckej uličky.

OTVÁRACIE HODINY

Máj, Jún, September, Október
Sobota a Nedeľa, 10:00-18:00

Júl, August
Piatok, Sobota a Nedeľa, 10:00-18:00

Viac: www.hradiskolipany.sk 

POZRI TIEŽ:

Centrum ľudovej kultúry a mlyn v KrivanochKrivany, šarišská obec v okrese Sabinov, je rodiskom známeho etnológa, folkloristu, zberateľa a pedagóga Jána Lazoríka. Zanietený milovník tradícií zozbieral poklad vo forme Kamenický hradNa vápencovom brale v pohorí Čergov leží zrúcanina Kamenického hradu. Od svojho vzniku v roku 1248 zmenil niekoľkých majiteľov, odolával nátlakom nepriateľov, až v roku 1556 zanikol.