Lyžiarske stredisko Ski Drienica

Lyžiarske stredisko Ski Drienica sa nachádza na východnom Slovensku v regióne Šariš. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 537 m n. m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 762 m n. m. Celkové prevýšenie teda predstavuje 225 metrov. Lyžiarska sezóna sa v stredisku Ski Drienica začína v decembri a trvá do marca.

Celková dĺžka zjazdoviek je 13,2 km, pričom z nich sú 2 km umelo zasnežované.

Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku je nasledovná:

  • ľahké trate: 4
  • stredne ťažké trate: 10
  • náročné trate: 3

Areál lyžiarskeho strediska Drienica ponúka 11 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 6 900 osôb za hodinu. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú v areáli strediska. V ponuke je aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 2 000 metrov.

drienica

V Ski Drienica mysleli aj na priaznivcov bežeckého lyžovania – pre fanúšikov tohto športu je v stredisku pripravených 8 km udržiavaných tratí.

Stredisko získalo v oficiálnej 5-stupňovej kategorizácii stredísk Združenia slovenských lanoviek a vlekov (Lavex) hodnotenie ****

Zdroj textu a foto: www.skidrienica.sk 

POZRI TIEŽ:

SabinovSabinov má veľký potenciál pritiahnuť do mesta mnoho turistov z celého sveta vďaka filmu Obchod na korze, ktorý sa natáčal v Sabinove. Oscarové mesto... Pútnické miesto ĽutinaĽutina je najväčším mariánskym pútnickým miestom gréckokatolíkov. Centrom miesta je bazilika s veľkým areálom, ktorý dopĺňajú miniatúry drevených chrámov a vyhliadková veža. Hrad ŠarišŠarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom