Lyžiarske stredisko Vernár – Studničky

Lyžiarske stredisko Vernár sa nachádza približne 500 m od obce Vernár, na rozhraní Nízkych Tatier a Slovenského raja, len 18 km južne od Popradu (smer Rožňava). Základná stanica je umiestnená v nadmorskej výške 800 m n. m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1000 m n. m., celkové prevýšenie predstavuje 200 metrov.

Lyžiarska sezóna sa v stredisku Vernár začína v decembri a trvá do marca. Celková dĺžka zjazdoviek je 1400 m. Všetky sú umelo zasnežované. Najdlhšia zjazdová trať meria 600 m. V areáli strediska Vernár sa nachádzajú 3 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1800 osôb za hodinu. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek.

 Vernár Studničky

Zjazdovky sú pravidelne upravované pásovými vozidlami. Bezplatné parkovisko sa nachádza hneď pod vlekmi. Návštevníci môžu využiť i služby lyžiarskej školy, požičovne lyžiarskych potrieb, jednoduchého skiservisu, úschovne a bufetu.

V Lyžiarskom stredisku Vernár si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 5 km udržiavaných tratí pre fanúšikov tohto športu.

PREVÁDZKOVÁ DOBA: Po - Ne: 9.00-15.30.

Pozri tiež:

PopradVstupná brána do Vysokých Tatier. Aj takto prezývajú mesto Poprad, kde nájdete mnoho príležitostí ako si spríjemniť čas. Tatranská galéria Sídli v b...