Náučné chodníky v Malej Frankovej

Vojtko V okolí obce Malá Franková sa nachádzajú 2 náučné chodníky (Náučný chodník Horným koncom a Náučný chodník dolným koncom).

Z chodníkov sú nádherné výhľady na Belianske Tatry a aj na Pieniny - Tri Koruny.

Trasy sú nenáročné, vhodné pre rodiny s deťmi (cca 1 h každá aj s prestávkou).

Prvé stanovište, ktoré je spoločné pre obidva chodníky je v strede obce pri autobusovej zastávke a bývalej miestnej škole. Tam je umiestnená graficky spracovaná mapa s prvým stanovišťom. Ostatné budú vo forme QR kódov na stĺpikoch. Návštevník si ho zosníma a dozvie sa príslušnú informáciu.

Náučný chodník v Malej Frankovej je súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami.

Info k výletu: Náučne chodníky sa nachádzajú v obci Malá Franková. Obe trvajú okolo 1 hodiny aj s prestávkou.Trezor sa nachádza na chodníku Horným koncom. 

Kód trezoru: 157 

Indícia k trezoru: Náučným chodníkom v Malej Frankovej vydaj sa, pri veľkom kríži zastav sa. Najväčší ihličnatý strom tam na teba pozerá, na tajomný poklad, ktorý hľadáš dozerá.

Malá franková - chodník

Praktické info:
Zaparkovať je možné pri autobusovej zastávke cca v strede dediny – tu bude umiestnená na budove starej školy aj mapka obidvoch trás s informáciami o značení. Je tu menej miesta, preto sa dá parkovať aj ďalej pri kostole, môže sa použiť aj cesta – odbočka ku vleku.Vo Frankovej zaparkujte pri kostole s cintorinom. Je tam asi 5-6 parkovacich miest. Potom sa vyberte hore dedinou po zelenej znacke (znacku mate aj na foto nizsie) asi po 5-10 minutach bude odbocka na kopcek. 

Značené 2 trasy, jedna je žltou (Furmancova droga -Dolným koncom), druhá zelenou farbou ( Furmancova droga -Horným koncom) . Na trasách budú umiestnené QR kódy. Dĺžka každej trasy je cca 1,5 km.

Zdroj textu a foto: OOCR Tatry Spiš Pieniny

POZRI TIEŽ:

Bachledka Ski & SunRodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Jezerské jazeroJuhovýchodne od obce Jezersko, pod strmým svahom Spišskej Magury, sa nachádza chránený prírodný výtvor Jezerské jazero. Jazero vzniklo pravdepodobne zosuvom hornín po uklonenej kryhe Chodník korunami stromov BachledkaChodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku. P rináša unikátny zážitok pobytu v horskom...
  • Adresa: Malá Franková
  • GPS: 49°18'51.62", 20°18'15.85"