Náučné chodníky v Malej Frankovej

Vojtko V okolí obce Malá Franková sa nachádzajú 2 náučné chodníky (Náučný chodník Horným koncom a Náučný chodník dolným koncom).

Z chodníkov sú nádherné výhľady na Belianske Tatry a aj na Pieniny - Tri Koruny.

Trasy sú nenáročné, vhodné pre rodiny s deťmi (cca 1 h každá aj s prestávkou).

Prvé stanovište, ktoré je spoločné pre obidva chodníky je v strede obce pri autobusovej zastávke a bývalej miestnej škole. Tam je umiestnená graficky spracovaná mapa s prvým stanovišťom. Ostatné budú vo forme QR kódov na stĺpikoch. Návštevník si ho zosníma a dozvie sa príslušnú informáciu.

Info k výletu: Náučne chodníky sa nachádzajú v obci Malá Franková. Obe trvajú okolo 1 hodiny aj s prestávkou.Trezor sa nachádza na chodníku Horným koncom. 

Praktické info:
Zaparkovať je možné pri autobusovej zastávke cca v strede dediny – tu bude umiestnená na budove starej školy aj mapka obidvoch trás s informáciami o značení. Je tu menej miesta, preto sa dá parkovať aj ďalej pri kostole, môže sa použiť aj cesta – odbočka ku vleku.Vo Frankovej zaparkujte pri kostole s cintorinom. Je tam asi 5-6 parkovacich miest. Potom sa vyberte hore dedinou po zelenej znacke (znacku mate aj na foto nizsie) asi po 5-10 minutach bude odbocka na kopcek. 

Značené 2 trasy, jedna je žltou (Furmancova droga -Dolným koncom), druhá zelenou farbou ( Furmancova droga -Horným koncom) . Na trasách budú umiestnené QR kódy. Dĺžka každej trasy je cca 1,5 km.

Zdroj textu a foto: OOCR Tatry Spiš Pieniny

POZRI TIEŽ:

Bachledka Ski & SunRodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Jezerské jazeroJuhovýchodne od obce Jezersko, pod strmým svahom Spišskej Magury, sa nachádza chránený prírodný výtvor Jezerské jazero. Jazero vzniklo pravdepodobne zosuvom hornín po uklonenej kryhe
  • Adresa: Malá Franková
  • GPS: 49°18'51.62", 20°18'15.85"