Náučný chodník Humenský sokol

Humenský sokol je národná prírodná rezervácia (NPR) v Humenských vrchoch, ktorú možno nájsť v mestskej časti Podskalka. Súčasťou rezervácie je aj jaskyňa Dúpna. Tvorí ju jediná sieň s pôdorysom 20 x 17 metrov. Nájdete v nej tzv. obrie hrnce. Sú to dutinky v strope, ktoré má na svedomí činnosť vody. Rezerváciou prechádza okružný náučný chodník s desiatimi grafickými značkami.  

trezor_Humensky sokol2022

Náučný chodník je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2022.  Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Info k výletu: Okružný náučný chodník sa rozprestiera v Národnej prírodnej rezervácii Humenský Sokol. Východiskom pre približne trojhodinovú túru je zastávka SAD – Ptičie, Podskalka Jednota. Chodník značený zelenou značkou má dĺžku 3,5 kilometra s prevýšením 257 metrov. Trasu vo viacerých častiach lemujú zaujímavé skalné útvary. Najvyššie položeným miestom je vyhliadka Červená skala (447 m n. m.), odkiaľ sú nádherné výhľady na mesto Humenné, okolité obce či Jasenovský hrad characters-01

Náročnosť: 4* (stupnica náročnosti 1 ľahká - 5 náročná) 
Trvanie: 2,5 hod. (tam a späť

Podrobné info s mapou

INDÍCIA K TREZORU: Na Červenú skalu vyjsť hore musíš, potom po chodníku dole sa spustíš. A pred ďalším výhľadom pri strome napravo, trezor s nálepkami skrýva sa, aha ho.

KÓD: 811

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie peňazokaz Gabriel. Okrem nálepky v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÚ PEČIATKU:

Vihorlatské múzeum – kaštieľ a skanzen, Humenné - web
pečiatka Humenné

NCH Humensky sokol (1)
trezor_Humensky sokol2022

NCH Humensky sokol (3)

  • Adresa: Humenné
  • GPS: 48°54'24.64", 21°55'38.45"