Náučný chodník Tajch

Náučný chodník Tajch sa nachádza v šírych lesoch Slanských vrchov, pri železitom minerálnom prameni Tajch, kde aj lesný náučný chodník začína. Tento chodník je zameraný hlavne na najmenších návštevníkov. Snaží sa im les prístupným spôsobom priblížiť a spriateliť ich s jeho obyvateľmi. characters-10

Rodiny s deťmi čakajú rôzne farebné, obrázkové informačné tabule, drevené sochy, názorné ukážky, altánky a lavičky s ohniskami, alebo na konci chondíka na vás čaká niekoľko vodopádov.

Na náučnom chodníku sa kombinuje kratší, detský okruh, s dlhším okruhom (necelých 6 km). Môžeme sa v polceste rozhodnúť, či sa stočíme naspäť po detskom chodníku, alebo budeme pokračovať ďalej a obídeme si dlhší okruh. Dlhší okruh prináša prameň s altánkom a sochou Márie Terézie, vyhliadku Krkavčia skala, niekoľko mostíkov, prechod priamo cez semenný sad smrekovca opadavého, voz a sane na zvážanie dreva, ukážku krmelcov a násypníkov a (najmä ku koncu) veľmi zaujímavé informačné tabule.

Náučný chodník Tajch je súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami.

Info k výletu: Prídete vlakom, alebo autobusom do obce Pavlovce a pešo asi 1,5 km po žltej turistickej značke juhozápadným smerom k vstupnej bráne náučného chodníka, alebo zaparkujete auto pri bývalom kúpalisku, pokračujte okolo neho smerom do lesa, držte vždy napravo a asi po 15 minútach pešej chôdze prídete k vstupnej bráne náučného chodníka Pavlovce Tajch.

Kód trezoru: 208

Indícia k trezoru: Na ceste po chodníku drevený dom s ohniskom stojí a pri ňom jeden strom šepotom hovorí. Zohni sa a pristúp bližšie, k prírode sa správaj milšie. Zverujem ti tento poklad, urobil si všetko správne, predsa tvoje úsilie nebolo márne.

tajch

PS: Ak sa stane, že v trezore nálepku nenájdeš, nezúfaj, stačí ak pôjdeš do Ranč Breziny, tam sa preukážeš fotografiou pri prázdnom trezore a nálepku získaš tam. V žiadnom prípade nezúfaj, všetko más voje riešenie :-) Prípadne nám napíš správu a my ti nálepku pošleme poštou! 

Titulná foto: KVH Svoboda

POZRI TIEŽ:

Vranov nad TopľouNavštívte mesto, ktorého názov je odvodený od vrany. Príďte si vychutnať Vranov nad Topľou a okolie, kde si určite na svoje prídu deti aj dospelí. Kaštieľ Hanušovce nad TopľouMiesto, kde sa vrátite v čase o 30 000 rokov späť! Päť obydlí archeoparku predstavuje päť období od praveku do včasného stredoveku. V kaštieli sídli múzeum s rôznymi expozíciami.
  • Adresa: Pavlovce
  • GPS: 49°1'1.82", 21°25'24.31"