Rozhľadňa Kamenná hora

Cieľom výletov mnohých milovníkov krásnej prírody a okolia mesta Bardejov sa stala obnovená rozhľadňa Kamenná hora. Z rozhľadne je úchvatný pohľad na široké okolie Bardejova. Rozhľadňa má výšku 9,6 m. 

Rozhľadňa je ľahko prístupná aj pre malé deti. Samotný objekt s okolím poskytuje možnosti aktívneho trávenia času pre celú rodinu. Turisti si môžu na otvorenom ohnisku vedľa rozhľadne opekať a obdivovať krásne okolie.

Kamenna hora_bardejov

Na prvom poschodí rozhľadne sú nainštalované náučné tabule. Deti tu môžu priraďovať listy 12 najčastejších drevín, určiť aké stopy patria jednotlivým zvieratám, či zoznámiť sa s prírodnými rezerváciami v okolí Bardejova. 

Rozhľadňa Kamenná hora je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2022.  Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Info k výletu: K rozhľadni vedie červená značka a je prístupná z Bardejova (3,5 km) aj z Bardejovských Kúpeľov (1 km). Zaparkovať môžete aj uprostred, na parkovisku za Bardejovom vedľa cyklotrasy. Odtiaľ vedie asfaltová cesta lesom, po cca 1 km sa odbočuje na červenú turistickú značku, odkiaľ je približne ešte kilometer k rozhľadni. Najjednoduchšia trasa vedie poza kostol z centra Bard. Kúpeľov. BJ_Kamenna hora_trezor 

Náročnosť: 2* (stupnica náročnosti 1 ľahká - 5 náročná) 
Trvanie: Bardejov - 45 min., Bardejovské Kúpele – 20 min. (tam – obe trasy)  Barbora

INDÍCIA K TREZORU: Od rebríka sprav pár krokov vzad, dobre sa rozhliadni, najvyšší strom široko-ďaleko na lúke nájdi. Trošku sa zohni, chrbátik ohni, na trezore zadaj kód, nálepka ti padne vhod. POZOR: Trezor bol presunutý ź dôvodu sťažnosti na miesto: popri rozhľadni Kamenná hora vedie široká poľná cesta, napravo od rozhľadne a poľnej cesty sa nachádza les, v ktorom je umiestnený trezor.  

KÓD: 181

Lokalitou vás v Legendariu prevedie krásna Barbora. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Šarišské múzeum – Prírodovedná expozícia, Bardejov - web
pečiatka Bardejov

Skanzen a Vila Rákoci, Bardejovské Kúpele - web
pečiatka Bardejov

Mestský vláčik, Bardejov - web
pečiatka Zážitok

Komentovaná prehliadka Bardejov a B. Kúpele  - info
pečiatka Zážitok

POZRI TIEŽ:

Krásna Barbora

  • Adresa: Bardejov, Bardejovské Kúpele
  • GPS: 49°18'6.49", 21°16'36.09"