Rybníky na Hubkovej

Nenáročná trasa sa začína na malom parkovisku pri Kolibe Hubková. Celá dolina je známa množstvom turistických, cyklistických a bežeckých trás.

Info k výletu: K rybníkom vedie trasa po starej asfaltovej ceste popri malej zvernici (danielia zver). Je možné ju absolvovať aj na bicykli. Po približne 25 minútach prídete k rybníku Hubková, kde sa môžete vydať za hľadaním trezora. Ďalší menší rybník je vzdialený asi 600 metrov. Pred rybníkmi sa nachádzajú dva altánky s možnosťou opekania. Priamo od rybníka vedie lesom krásny a nenáročný lesný cyklochodník späť ku parkovisku alebo sa môžete vrátiť aj rovnakou trasou. vojak švejk

Náročnosť: 1/5
Trvanie: 0:50 h (tam a späť)
Dĺžka trasy: 3,8 km (tam a späť)

Prevýšenie: ⇗ 49 m n. m. ⇘ 49 m n. m.
Prístup: peši ✅, bicykel - ????‍♀️ stredne náročné ✅, detský kočiar (športový) - áno ✅, bezbariérový prístup - áno ✅ (v čase sucha)
⇒ MAPA

Indícia k trezoru: Mloky, ryby a žaby, čo ich k sebe tak vábi? Poznáš správnu odpoveď, pri vode si chvíľu poseď. Nájdi pohodlnú lavičku, pusti si sadnúť svoju mamičku.

Kód: 912

Trezor je umiestnený na druhej strane rybníka za lavičkou, za stromom v priľahlom lese.

Rybníky na Hubkovej sú súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2023. Na tomto mieste ťa čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Hubkova_trezor (1)

V prípade, že nájdeš trezor prázdny, odfoť sa pri ňom, fotografiu nám pošli správou cez FB Legendarium alebo mailom na sutaz@legendarium.info, a my ti pošleme nálepku poštou. 

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie Dobrý vojak Švejk. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Hrad Brekov - web
pečiatka Humenné 

Vihorlatské múzeum (kaštieľ a skanzen) - web
pečiatka Humenné 

  • Adresa: Humenné a okolie
  • GPS: 48°57'31.31", 21°55'36.66"