Tatranská galéria, Poprad

Tatranská galéria sídliaca v nádherne zrekonštruovanej historickej budove parnej elektrárne vznikla v roku 1960 a jej prvým sídlom bol Starý Smokovec. Po viacerých miestach pôsobenia sa definitívne usídlila v Poprade.

V súčasnosti jej bohatý zbierkový fond predstavujú diela regionálnych spišských umelcov a súčasných umelcov východného Slovenska, výber slovenského umenia od roku 1900 a tvorba súčasných domácich i zahraničných autorov.

Tatranská galéria sa aktívne podieľa i na kultúrnom dianí organizovaním výstav obrazov a sôch a tiež inými pravidelnými kultúrnymi akciami.

Foto Jano Štovka, MQEP

Galéria ponúka:

  • Bezbariérový prístup - v hlavnom priestore (výťah a plošina).
  • Bezbariérový výťah a plošina pre vozičkárov.
  • Detský kútik - vo foyeri.

Program výstav nájdete TU.

Pozri tiež:

Podtatranské múzeum v PopradeMúzeum pútavým spôsobom prevedie návštevníka podtatranským životom od praveku až po súčasnosť. Chýbať nemôže expozícia venovaná neandertálcovi z blízkych Gánoviec. Drevený Kostol sv. Anny, Tatranská JavorinaNetypický drevený kostolík dal v rokoch 1902 – 1903 postaviť knieža Kristián Kraft Hohenlohe, bohatý nemecký šľachtic. Umiestnenie kostola vytvára nádhernú scenériu s Vysokými Tatrami v pozadí. Historické centrum v Spišskej SoboteHistorické centrum je mestskou pamiatkovou rezerváciou, zdobia ho meštianske domy, zvonica a dominanta námestia Kostol sv. Juraja z r. 1273 so vzácnym oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče.