Kúpele Vyšné Ružbachy - kúpalisko Izabela

Termálne kúpalisko Izabela sa nachádza v klimatických a minerálnych Kúpeľoch Vyšné Ružbachy. Na kúpalisku nájdete 2 veľké a 2 detské vonkajšie bazény a 1 krytý termálny bazén.

Originálnou atrakciou areálu kúpaliska Izabela je ostrov s vysokými ihličnatými stromami. Nájdete tu tiež skokanskú vežu s výškou 5 metrov či odsúvateľnú kupolu na termálnom krytom bazéne, ktorá spolu s pohyblivými stenami zabezpečuje blízky neopakovateľný kontakt s okolitou prírodou.

Termálny krytý bazén s teplotou vody 34 °C je v prevádzke celý rok. Termálna voda je pritom privedená priamo z vrtu Izabela Kúpeľov Vyšné Ružbachy. Ide o prírodnú liečivú vodu s liečivými účinkami na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, duševné aj ženské ochorenia.

Viac informácií o otváracích hodinách a cenách sa dozviete TU.

Zdroj textu a titulnej foto: www.ruzbachy.sk

POZRI TIEŽ:

Ružbašské krátery a kúpele Vyšné RužbachyRužbašské krátery sa nachádzajú v kúpeľnom meste Vyšné Ružbachy na rozhraní Pienin a Spišskej Magury. Ide o štvoricu veľkých travertínových kráterov spolu s niekoľkými Cesta minerálnych prameňovV regióne severného Spiša a Pienin sa nachádza unikátna turistická trasa CESTA MINERÁLNÝCH PRAMEŇOV. Región je mimoriadne bohatý na veľké množstvo min... Stará ĽubovňaĽubovniansky hrad a skanzen Hrad vznikol na rozhraní 13. a 14. storočia. Preslávil sa najmä stretnutiami korunovaných hláv, ukrývaním poľských koruno...
  • Adresa: Vyšné Ružbachy 48, 065 02 Vyšné Ružbachy
  • GPS: 49°18'19.48", 20°33'15.75"
  • Web: http://www.ruzbachy.sk/