Turistický okruh Ostrá Hôrka

Turistický okruh Ostrá Hôrka v Bardejovských Kúpeľoch je dobrým tipom na výlet pre bežkárov, milovníkov horskej cyklistiky, turistiky, ako aj na prechádzky rodín s deťmi.

Chodník Ostrá Hôrka tvoria 3 okruhy, vďaka ktorým si každý turista môže dĺžku trasy prispôsobiť svojej kondícii:

  • veľký okruh – 3,5 km
  • stredný okruh – 1,5 km
  • malý okruh – 1 km

 Turistický okruh Ostrá Hôrka. Foto: OOCR Šariš Bardejov

V Bardejovských Kúpeľoch a ich okolí sa okrem toho nachádza aj Kyslíková dráha a ďalšie značené turistické chodníky a cyklotrasy. Krásne prostredie týchto obľúbených kúpeľov poskytuje návštevníkom v každom ročnom období oddych a pokoj.

Zdroj: OOCR Šariš Bardejov

Titulná foto: Ján Gmiterko, fotosúťaž Choď a foť 2018

POZRI TIEŽ:

Náučný chodník SisiNáučný chodník má dĺžku 2,3 km a začína sa v kúpeľnom parku pred hotelom Alžbeta. Chodník je pomenovaný podľa cisárovnej Alžbety (nazývanej aj Sisi), ... Lekársky rodinný SINGLETRACKMilovníci cyklistiky ocenia horskú cyklotrasu, ktorá má dĺžku 1330 m a prevýšenie 60 výškových metrov. Bardejovské KúpeleNajväčším bohatstvom Bardejovských kúpeľov sú prírodné liečivé minerálne vody, ktoré svojím zložením patria medzi najvýznamnejšie v Európe. Bardejovská minerálna voda Skanzen, Bardejovské KúpeleNajstarší skanzen na Slovensku otvorený už v roku 1965, umiestnený hneď vedľa známych Bardejovských kúpeľov.
  • Adresa: Bardejovské Kúpele
  • GPS: 49°20'0.85", 21°16'11.76"