Turistický autobus Horný Zemplín

Poľskí a slovenskí návštevníci majú počas tohto leta možnosť lepšie spoznať históriu, umenie, kultúru a architektúru severovýchodného Slovenska. Počas cesty turistickým autobusom Horným Zemplínom navštívia unikátne pamiatky Prešovského kraja, ktorý je známy svojím kultúrnym bohatstvom. Turistický autobus nadväzuje na vlakovú linku Sanok – Łupków – Medzilaborce. 

Zahraniční návštevníci tiež môžu využiť možnosť prenocovania v lokalite Svidníka, kde je pre nich pripravený dvoj-, resp. trojdňový kompletný produkt cestovného ruchu. Na návštevu pozývajú Duklianske bojisko, vodný svet vo Svidníku či Údolie smrti. 

V regióne sa nachádza množstvo drevených chrámov, viaceré z nich sú zapísané medzi UNESCO pamiatky. Pasažieri turistického autobusu počas jednej trasy navštívia Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, Monastyr v Krásnom Brode, viaceré drevené chrámy, ale napr. aj Vojenské historické múzeum vo Svidníku. Ponuku výletov sme však pripravili tak, aby bola zaujímavá aj pre domácich turistov.

Autobusová linka premáva v soboty a nedele v termíne od 1. júla do 19. septembra 2020. Turistický autobus vyráža z Medzilaboriec z vlakovej stanice v uvedené dni o 10:35, príchod do Svidníka je naplánovaný na 16:25. V spojení platí jednotná tarifa v celkovej výške 3,- € za osobu. Prešovský samosprávny kraj tiež zabezpečil prepravu pasažierov zo Svidníka späť do Medzilaboriec tak, aby plnohodnotne nastúpili na vlakové spojenie Medzilaborce – Łupków – Sanok s odchodom z Medzilaboriec o 17:48. 

Nie je potrebné si lístky rezervovať, stačí v daný deň prísť k autobusu v daný čas, lístky sa kupujú u šoféra. V prípade ďalších oazok nás môžete kotnakť aj emailom marketing@severovychod.sk

Viac info k programu

  • Adresa: Medzilaborce
  • GPS: 49°16'23.3", 21°54'40.15"