Výlet autom: BARDEJOV – KRYNICA

V okolí Bardejova sa nachádza niekoľko zaujímavých tipov na výlet, ktoré sú vhodnou možnosťou ako stráviť voľný čas. Jednou z možností je výlet po trase Bardejov/Krynica. Bardejovské Kúpele aj poľské mestečko Krynica majú spoločnú charakteristiku: obe sú kúpeľnými lokalitami. Dĺžka trasy z Bardejova do Krynice je 65 kilometrov.

Cesta smeruje z Bardejova na Starú Ľubovňu. Za obcou Tarnov je potrebné odbočiť do pravej strany, smerom na Kurov. Približne po 1,5 km je opäť nutné odbočiť doprava a vydať sa smerom do Poľska. Trasa v Poľsku vedie cez obce Muszynka a Tylicz až do malebnej Krynice.
Poľské mestečko Krynica-Zdrój sa nachádza blízko slovenských hraníc. Aj to jeden z dôvodov, prečo je Krynica vyhľadávaným miestom na oddych a ochutnávku tradičnej poľskej gastronómie. Mesto bolo založené v roku 1547. Krynica je obľúbeným miestom pre ľudí a turistov, ktorí vyhľadávajú oddych v príjemnom prostredí s možnosťou bohatej kultúry v prekrásnom prostredí. V Krynici sa nachádza 23 minerálnych alkalických prameňov, liečebné sanatória či historické budovy. V „pijalni“ je možnosť ochutnať minerálne vody, ktoré preslávili Krynicu. Centrom Krynice je Liečebný dom so zrekonštruovanými hotelmi. V okolí sa nachádza množstvo turistických chodníčkov a trás. Milovníkov adrenalínu očarí sankostrada - sánková dráha pri zimnom štadióne alebo kabínková lanovka na Jaworzyna Krynicka. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť aj Tatry. Možnosť príjemného oddychu neďaleko slovenských hraníc.

Foto: www.bardejov.sk

Výlet autom: BARDEJOV – KRYNICA

  • Adresa: Bardejov - Krynica
  • GPS: 49°17'47.15", 21°17'15.64"