Zámčisko

Zámčisko je ľahko dostupný vrchol nad Popradom, ktorý v sebe skrýva kúsok histórie. Svoje meno nesie po malej pevnosti, ktorá kedysi na vrchole stála. Zámčisko ponúka panoramatický výhľad na Popradskú i Hornádsku kotlinu a nad nimi stojace Vysoké a Nízke Tatry. Je z neho možné pozorovať aj Kráľovu hoľu a hrebeň Kozích chrbtov. Trasa na vrch Zámčisko začína v popradskej mestskej časti Kvetnica pri lesoparku. Odtiaľ je potrebné sledovať zelenú značku náučného chodníka, ktorá má kruhový charakter. 

kráľ dobroslav

Info k výletu: Trasa náučného chodníka na Zámčisko je zokruhovaná a dobre značená. Z Kvetnice vedie bielo-zelená značka medzi malé bytovky a po chvíľke prechádzky vstupuje do lesa. Trasa vedie okolo niekoľkých kŕmidiel pre zver a veľkým oblúkom pokračuje nahor lesom. Približne po 30 minútach cesty sa nachádza rázcestník Pri Vaničke. Odtiaľ je to už len 10 minút na Zámčisko, ktoré ponúka krásne výhľady na okolie. Trasu naspäť si môžete pozmeniť a vydať sa dole ponad kameňolom k smerovníku Horáreň a odtiaľ po žltej do Kvetnice. 

Náročnosť: 3/5
Trvanie: 1 hod. (tam)
Dĺžka: 2,3 km (tam)

Prevýšenie: 185 m
Prístup: peši ✅
⇒ MAPA

Indícia k trezoru: Dve zelené tabule na vrchole stoja,vetra, dažďa, zimy, veru sa neboja. Ty sa postav za ne a nazri do lesa, tam maličký trezor v tráve belie sa.

Kód: 503

Zámčisko je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2023. Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

IMG_1216

V prípade, že nájdeš trezor prázdny, odfoť sa pri ňom, fotografiu nám pošli správou cez FB Legendarium alebo mailom na sutaz@legendarium.info, a my ti pošleme nálepku poštou. 

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie Kráľ Dobroslav. Okrem nálepiek v trezore môžete získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Tatranská historická električka Kométa
pečiatka Štrba

Štrbská drevenica 
pečiatka Štrba 

Tatranská galéria, Poprad
pečiatka Poprad 

Podtatranské múzeum, Poprad 
pečiatka Poprad

Aquapark AquaCity Poprad
pečiatka Poprad 

Batizovská izba a Hasičská izba, Batizovce
pečiatka Poprad

  • Adresa: 058 01 Poprad
  • GPS: 49°0'42.12", 20°17'21.97"