Chata Plesnivec

Vidla Ide o jedinú chatu (1 290 m n. m.) na území Belianskych Tatier. Roku 1932 postavil Tibor Gresch zo Spišskej Belej súkromnú chatu s názvom Plesnivec, ktorá prístavbou v r. 1938 dostala terajšiu podobu. Chata mala svoju modro-bielu zástavu, v ktorej bol umiestnený kvet plesnivca ako erb.

Nachádza sa na južnom úbočí ich hlavného hrebeňa, pod bralami Skalných vrát. Na chatu sa možno dostať z obce Tatranská kotlina, z Kežmarských Žľabov alebo z chaty pri Zelenom plese. Otvorená je celoročne, avšak od novembra do mája je otvorená iba počas víkendov (sobota, nedeľa) a sviatkov. V okolí sa nachádza dolina Siedmich prameňov, Bujačí vrch, Zadné Meďodoly, Dolina Zeleného Plesa, Dolina Kežmarskej Bielej vody, Kežmarské žľaby alebo Belianska jaskyňa.

 Chata Plesnivec, Foto: KOCR SVS

Chata Plesnivec na facebooku

Chata Plesnivec je súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami.

Info k výletu: Na chatu sa viete dostať z viacerých miest. Z Tatranskej kotliny po modrej - zelenej značke (1:20hod.), z Kežmarských Žľabov po modrej - žltej značke (1:50hod.), z Tatranskej Javoriny po modrej - červenej - zelenej značke (4:45hod.) a od Chaty pri Zelenom plese po červenej - zelenej značke (2:00hod.)

Kód trezoru: 951

Indícia k trezoru: Ak chceš tajný poklad nájsť, musíš chodníkom od chaty ešte trošku zájsť. A teraz ani muk, k pokladu ťa navedie aj vody zvuk. Kto sa za veľký strom pozrieť neváha, biely trezor otvára. 

plesnivec

PS: Ak sa stane, že v trezore nálepku nenájdeš, nezúfaj, stačí ak oslovíš personál z Chata Plesnivec, tam sa preukážeš fotografiou pri prázdnom trezore a nálepku získaš tam. V žiadnom prípade nezúfaj, všetko más voje riešenie :-) Prípadne nám napíš správu a my ti nálepku pošleme poštou! 

Zdroj titulná foto: Chata Plesnivec

POZRI TIEŽ:

Belianska jaskyňaBelianska jaskyňa je jedným z podzemných klenotov Slovenska. Zároveň ide o jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách.

Zelené plesoMalebné Zelené pleso sa nachádza vo východnej časti Vysokých Tatier. Je to nádherné ľadovcové jazierko v závere najvýchodnejšej vysokotatranskej doliny, v nadmorskej výške 1540