Liečivé singletracky

Bardejovské Kúpele sú vyhľadávanou destináciou v regióne Šariš. Okrem krásnej prírody, kúpeľnej liečby či minerálych prameňov, ponúkajú aj mnohé turistické možnosti.

Liečivé singletracky a mnohé cyklotrasy v okolí Bardejova patria medzi vyhľadávané atrakcie. Bardejovské Kúpele sa môžu pýšiť hneď niekoľkými liečivými singletrackami, ktoré sú navzájom prepojené.
Rodinný (Lekársky), Napoleon, Čerešenka, Herkules a dve nadväzujúce cyklocesty Kyslíková cesta Mihaľov - Bardejov a Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch, majú spolu dĺžku takmer 10 km. Niektoré trasy majú náročnejší terén a ďalšie sú vhodnou alternatívou na prechádzky pre rodiny s deťmi.

 Zdroj: OOCR Šariš-Bardejov

Čerešenka

Výstupový singletrack Čerešenka vedie z Bardejovských Kúpeľov na sedlo Čerešňa. Je obojsmerný. Na trase sa nachádza: zákruty, drevená lávka, studnička.

  • dĺžka - 1,3 km

Napoleon

Zjazdový singletrack Napoleon vedie zo sedla Čerešňa do Bardejovských Kúpeľov, na začiatok Čerešenky. Na trase sa nachádza: klopené zákruty, vlny, skoky, roadgap (skok ponad lesnú cestu), drevená lávka.

  • dĺžka - 1,3 km

Rodinný (Lekársky)

Je umiestnený hneď vedľa okruhov Čerešenka a Napoleon, na druhej strane rieky. Na trase sa nachádza: klopené zákruty, vlny, skoky.

  • dĺžka - 1,1 km

Herkules

Prepojovací chodník Herkules vedie z Bardejova smerom na Bardejovské Kúpele. Na trase sa nachádza: vlny, štrk.

  • dĺžka - 1,3 km

 Zdroj: OOCR Šariš-Bardejov

K existujúcim liečivým singletrackom pribudne ďalší s dĺžkou 1,3 km. Bude sa volať Kráľovský singletrack, pretože bude náročnejší a pravdepodobne si ho obľúbia najmä skúsení cyklisti.

Liečivé singletracky v Bardejovských Kúpeľoch sú obľúbenými trasami. Mnoho fanúšikov cyklistiky sa už presvedčilo o ich jedinečnosti, kvalite a využívajú ich domáci aj zahraniční návštevníci. Veľkým benefitom singletrackov v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch je ich možnosť využívania aj počas zimných mesiacov. Vtedy slúžia ako bežkárske dráhy. Vhodné sú aj na náročnejšie aj menej náročnejšie prechádzky. Ďalším plusom liečivých singletrackov je ich obnovené značenie, ktoré si pochvaľujú miestni obyvatelia aj zahraniční turisti. Nové značenie prispelo k jednoduchšej orientácii v teréne. Singletracky v Bardejovských Kúpeľoch sú prepojené na slovenskú časť cyklookruhu Aquavelo, ktorý spája mestečká na Slovensku a v Poľsku.

Liečivé singletracky v Bardejovských Kúpeľoch a v Bardejove sa oplatí vyskúšať. Malebná príroda a krásne prostredie vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Pozri tiež:

CyklostopyCyklostopy sú lesné singletraily umiestnené pod Oslím vrchom, hneď za krásnym Ľubovnianskym hradom. Nájdete tu viac ako 12 km singletrailov poprepájaných hustou sieťou cyklistických chodníkov rôznej náročnosti. Prešovské singletrackyPrešovské singletracky vznikli iniciatívou občianskeho združenia SloMBA. Veľkú zásluhu na výstavbe majú skvelí dobrovoľníci. Ako prvý bol vybudovaný s... Liečivé singletrackyLiečivé singletracky v Bardejovských KúpeľochBardejovské Kúpele sú vyhľadávanou destináciou v regióne Šariš. Okrem krásnej prírody, kúpeľnej liečby či...