Post covid pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka prišli s novou ponukou ako zlepšiť vaše zdravie. Pacienti, ktorí prekonali koronavírusové ochorenie a stále sa necítia fit, tu majú možnosť absolvovať Post covidový pobyt.

Post covidový syndróm sa prejavuje najmä u mladých ľudí i tých, ktorí kvôli ochoreniu boli na umelej pľúcnej ventilácii. Približne 4 – 6 týždňov po prekonaní ochorenia môžu pociťovať rôzne zdravotné následky, negatívne ovplyvňujúce každodenné činnosti, ako je bežná starostlivosť o seba či blízkych. Najčastejšie prejavy post covidového syndrómu u pacientov sú únava a vyčerpanosť, ťažkosti s dýchaním, bolesti svalstva, kĺbov, hlavy i depresie. Liečba takýchto pacientov je zameraná na respiračnú fyzioterapiu, ktorá podporuje správne dýchanie za pomoci špeciálnych dýchacích cvičení a pomôcok.

Tento Post covid pobyt máte možnosť podstúpiť na základe návrhu ošetrujúceho lekára a jeho odporúčaná dĺžka je minimálne 10 dní. Pozitívnou správou je skutočnosť, že kúpeľnú liečbu na 21 dní aktuálne hradí zdravotná poisťovňa.

POZRI TIEŽ:

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SmerdžonkaAreál KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka zahŕňa ubytovanie v Dome zdravia***. V hotelovom type ubytovania sa nachádzajú dvojlôžkové izby, menšie aj ro...

  • Adresa: Červený Kláštor 147, 059 06
  • GPS: 49°23'20.73", 20°25'17.46"
  • Web: https://kupelecks.sk/