Šafranovka - Pod Šafranovkou

Cyprián Ak máte chuť stráviť voľný čas aktívne v lone krásnej pieninskej prírody, prinášame vám zaujímavý tip na výlet.

Túra začína na konci obce Lesnica (pri kríži), kde sa vydáte dolinou po žltej turistickej značke, ktorá vás privedie k miestu Pod Šafranovkou, v blízkosti ktorej sa nachádza trezor, na samotný vrch Šafranovka je to už iba 10 minút.. Táto trasa trvá 1:30 hod a samotný vrchol sa nachádza v nadmorskej výške 742 m n. m.. Vrchol Vám ponúka krásne výhľady na pieninské bradlá.

Ak Vám to nebude stačiť, môžete ďalej pokračovať až ku najvyšiemu bodu Pienin, k Vysokým skalkám s nadmorskou výškou (1 050 m n. m.). Nachádzajú sa priamo na slovensko-poľskej hranici, neďaleko obcí Stráňany a Veľký Lipník. 

Info k výletu: Výlet sa začína na konci obce Lesnica (pri kríži), kde sa vydáte dolinou po žltej turistickej značke, ktorá vás privedie k miestu Pod Šafranovkou, v blízkoti ktorej sa nachádza trezor, na samotný vrch Šafranovka je to už iba 10 minút.  Táto trasa trvá 1:30 hod.

Titulná foto: KVH Svoboda

Zdroj totulnej foto: Mariusz Rzepkowski

POZRI TIEŽ:

Vysoké SkalkyAk máte chuť stráviť voľný čas aktívne v lone krásnej pieninskej prírody, prinášame vám nový tip na výlet. Síce zložitejší, no ponúkajúci skutočne nez... Chata PIENINY***Chata sa nachádza pod obcou Lesnica a je v blízkosti hraníc s Poľskom a je vhodným východiskovým bodom do Pienin, splav Dunajca a cyklotúry.   Na c...
  • Adresa: Pieniny
  • GPS: 49°24'43.47", 20°28'38.62"