Šafranovka - Pod Šafranovkou

Cyprián Ak máte chuť stráviť voľný čas aktívne v lone krásnej pieninskej prírody, prinášame vám zaujímavý tip na výlet.

Túra začína na konci obce Lesnica (pri kríži), kde sa vydáte dolinou po žltej turistickej značke, ktorá vás privedie k miestu Pod Šafranovkou, v blízkosti ktorej sa nachádza trezor, na samotný vrch Šafranovka je to už iba 10 minút.. Táto trasa trvá 1:30 hod a samotný vrchol sa nachádza v nadmorskej výške 742 m n. m.. Vrchol Vám ponúka krásne výhľady na pieninské bradlá.

Ak Vám to nebude stačiť, môžete ďalej pokračovať až ku najvyšiemu bodu Pienin, k Vysokým skalkám s nadmorskou výškou (1 050 m n. m.). Nachádzajú sa priamo na slovensko-poľskej hranici, neďaleko obcí Stráňany a Veľký Lipník. 

Šafranovka je súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami.

Info k výletu: Výlet sa začína na konci obce Lesnica (pri kríži), kde sa vydáte dolinou po žltej turistickej značke, ktorá vás privedie k miestu Pod Šafranovkou, v blízkoti ktorej sa nachádza trezor, na samotný vrch Šafranovka je to už iba 10 minút.  Táto trasa trvá 1:30 hod.

Kód trezoru: 299

Indícia k trezoru: Keď už z diaľky turistický stĺpik Sedla vidíš, k svojmu pokladu sa blížiš. K stĺpiku však nechoď až, posledný značený strom nájsť sa snaž. Žltá turistická značka na ňom značí, že sa pod strom pozrieť stačí.

PS: Ak sa stane, že v trezore nálepku nenájdeš, nezúfaj, stačí ak pôjdeš do Chata PIENINY***, tam sa preukážeš fotografiou pri prázdnom trezore a nálepku získaš tam. V žiadnom prípade nezúfaj, všetko más voje riešenie :-) Prípadne nám napíš správu a my ti nálepku pošleme poštou.

Titulná foto: KVH Svoboda

Zdroj totulnej foto: Mariusz Rzepkowski

POZRI TIEŽ:

Vysoké SkalkyAk máte chuť stráviť voľný čas aktívne v lone krásnej pieninskej prírody, prinášame vám nový tip na výlet. Síce zložitejší, no ponúkajúci skutočne nez... Chata PIENINY***Chata sa nachádza pod obcou Lesnica a je v blízkosti hraníc s Poľskom a je vhodným východiskovým bodom do Pienin, splav Dunajca a cyklotúry.   Na c...
  • Adresa: Pieniny
  • GPS: 49°24'43.47", 20°28'38.62"