Strachankovo

Pod Belianskymi Tatrami v obci Ždiar vyrástol nový Family Park Strachankovo. V parku je pre rodiny s deťmi pripravených mnoho dobrodružstiev.

VIAC INFORMÁCIÍ A CENNÍK 

Peší výstup do Strachankova je možný popod lanovku cca 800 m od parkoviska pri reštaurácii Medvedí brloh Strachan, kde je možné nechať zaparkované auto (parkovanie bezplatné).

Autom do Strachankova sa dostanete cestou zo Ždiaru v smere na Tatranskú Javorinu, cca po 1,5 km je potrebné odbočiť vpravo na cestu do Osturne. Po cca 1 km tesne pred rampou odbočíte zase vpravo a upravenou cestou sa dostanete až ku Strachankovu a jeho Čarovnému lesu. Parkovanie možné priamo nad parkom (bezplatné).

Goralská farmička

Vyskúšaj si, ako to na takom hospodárskom dvore fungovalo. Nakŕm zvieratká, postaraj sa o ne a zahraj sa s nimi. V areáli je možné zakúpiť sáčok krmiva pre zvieratká za 1€.

 Zdroj: Strachankovo

Atrakcie a animácie pre deti

Pre všetky deti sú pripravené skvelé preliezačky, skákací vak pre deti aj dospelých, Ždiarska legenda "Havran a Vidla", nafukovací skákací hrad pre deti, pieskovisko s hračkami, hry a animátorky ich zabavia zaujímavým programom. 

Adventure minigolf

„Veľký” golf so skutočnými prekážkami zmenšený do veľkosti minigolfu. Vyskúšaj si 9-jamkové ihrisko, na ktoré dohliadajú drevené sochy tatranských zvierat. Vybavenie pre adventure minigolf je možné si požičať vo Wellness Penzióne***.

E-bike

Najväčšia požičovňa e-bikov pod Tatrami. Požičaj si celoodpružený e-bike s dojazdom až 100 km a vydaj sa objavovať Belianske Tatry alebo Ždiar a jeho okolie. V ponuke sú aj netradičné ebike výlety so sprievodcom, počas ktorých budete mať možnosť spoznať horské cestičky tohto regiónu ako nikdy predtým.

Ebike_strachankovo

Rodinná opekačka

V Strachankove si môžte aj poopekať. Stačí sa zastaviť v Bufete Terasa a všetko potrebné bude zabezpečené.

Škôlky, školy alebo skupiny

V strachankove myslia aj na mnohopočetné skupiny, ako sú výlety zo škôlky či zážitková prehliadka v rámci prírodovedy pre deti v školách.

 Zdroj: Strachankovo

Nový čarovný les ukrýva drevené domčeky a lezecké chodníky na stromoch.

Strachankovo

Strachankovo je otvorené každý deň od 10:00-17:00.

Strachankovo je zapojené do projektu Legendarium 2022. Pečiatku získate po uhradení vstupného poplatku.

Strachankovo na facebooku

POZRI TIEŽ:

Múzeum Ždiarsky domŽdiar je rázovitá obec pod úpätím Belianskych Tatier so svojim typickým folklórom a tradíciami. Múzeum prevedie návštevníkov spôsobom života Goralov, k prehliadke patrí aj možnosť obliecť sa do ždiarskeho kraja.

Web: https://www.zdiar.eu/sk/sluzby/muzeum/muzeum-zdiarsky-dom.html

Bachledka Ski & SunRodinné horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad.

Web: https://bachledka.sk/

Belianske TatryPohorie tvorí výrazný 14 km dlhý vápencový hrebeň, tiahnuci sa vo východno-západnom smere, ležiaci takmer kolmo na hlavný hrebeň Vysokých Tatier. „Bod dotyku„ týchto
V blízkosti výletu
Reštaurácie
  • Penzión Viktória*** 2.67 km
  • Penzión GORALTURIST 4.69 km
  • Grand Hotel**** Bachledka Strachan 5.78 km
  • Stravovanie v Bachledovej doline 5.81 km
  • Chata pri Zelenom plese (Brnčalka) 6.38 km
Ubytovanie
  • Wellness penzión Strachan 0.74 km
  • Penzión Viktória*** 2.67 km
  • Penzión Tatry 3.06 km
  • Ubytovanie v Ždiari 3.59 km
  • Penzión GORALTURIST 4.69 km
Výlety v okolí