Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Historický tábor je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode a výlety, ako aj pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži.

Viac informácií a otváracie hodiny

Stredoveký život v tábore vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, akými sú streľba z luku, kuše, hod sekerou „švajčiarkou”, jazda na koni či možnosť vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovensku.

Stredoveký vojenský tábor

Nielen zbrane a vojenské stroje sú lákadlom stredovekého vojenského tábora. V júli a auguste sa vám predstavia šermiari z celého Slovenska a staré tradičné remeslá, ako kováčstvo, hrnčiarstvo či košikárstvo vám zasa predvedú zruční remeselníci. Pre deti sú pripravené lanové a drevené preliezačky, hojdačky i stredoveký tenis.

Počas celého roka sa v tábore organizuje viacero zábavných akcií a podujatí: hromadné stredoveké bitky, dobové veselice, vystúpenia šermiarov a hudobných skupín, pálenie Jánskych ohňov s brušnými tanečnicami, Upálenie Moreny atď.

Stredoveký vojenský tábor 

Stredoveký vojenský tábor ponúka ubytovanie v dvoch alebo šesťmiestnych dobových stanoch. Ako kapitáni stredovekej armády budete spať na drevených truhliciach s epedou, no potrebné je vziať si tiež spacáky, prípadne aj deky. Drevené truhlice slúžia aj ako uzamykateľný odkladací priestor.

V tábore sú k dispozícii aj dámske a pánske sprchy a WC. Pre odvážnejších a tých, ktorí to v stredoveku s hygienou nechcú preháňať, sú na umývanie pripravené drevené kade.

Stredoveky vojensky tabor SL_V. Slavik

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni je východiskovým miestom pre pešiu turistiku do blízkeho lesoparku a na ďalšie turistické značené trasy, v zimnej sezóne dokonca aj na udržiavané bežecké trate.

POZRI TIEŽ:

Ľubovniansky hrad a skanzenV minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

Web: http://www.hradlubovna.sk/sk/home-sk/

Nestville ParkObjavte domov prvej slovenskej Nestville Whisky v expozícii liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery, nachádzajúcej sa v regióne severného Spiša, v malebnej dedinke Hniezdne.
Hrad PlavečHrad Plaveč postavili na obranu cesty do Poľska približne okolo roku 1294. Hrad prechádza obnovou, je ľahko dostupný a ponúka nádherný výhľad na široké okolie.
V blízkosti výletu
Reštaurácie
  • Salaš u Franka 1.22 km
  • Penzión Gurmen 1.58 km
  • Hotel Familia 1.68 km
  • Nestville Taberna 4.49 km
  • Hotel Sorea Ľubovňa 8.13 km
Ubytovanie
  • Penzión Gurmen 1.58 km
  • Hotel Familia 1.68 km
  • Nestville apartments 4.56 km
  • Penzión Litmanová 7.07 km
  • Hotel Sorea Ľubovňa 8.13 km
Výlety v okolí