Tri studničky

Nad obcou Runina v Sninskom okrese sa nachádza pútnické miesto Tri studničky. Od dediny je vzdialené približne dva kilometre.

Malému deväťročnému chlapcovi Jurajovi Regulovi sa tam mala v roku 1927 pri pasení kráv zjaviť Panna Mária. Voda v troch studniach má mať podľa miestnych odlišnú chuť.

V areáli Troch studničiek v Runine postavili v roku 2012 kaplnku, o niečo neskôr aj zvonicu. 

Tri studničky sú súčasťou Legendaria. Na tomto mieste na Vás čaká trezor s nálepkami. characters-08

Info k výletu: Na konci obce Runina zaprakujete auto. Potom pôjdete po žltej a zelenej značke po lese miernym stúpaním, až prídete k asfaltovej ceste, kde na Vás čaká rozbočovník a od neho pôjdete po žltej značke a po 5 minútach na Vás čakajú na ľavej strane v lese Tri studničky. Prístup k nim je po hlinených schodoch.

Kód trezoru: 275

Indícia k trezoru: Nad troma studničkami hrozivý strom stojí, poklad nezíska ten, kto sa k nemu priblížiť bojí.

IMG_20210607_140928

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR HZHŠ

POZRI TIEŽ:

SninaOkres, ktorý sa nachádza v najvýchodnejšej časti Slovenska. Miesto, kde uvidíte drevené sakrálne stavby, ktoré tu zanechala byzantská a rímska kultúra...

Národný park PoloninyNárodný park Poloniny je najvýchodnejším slovenským národným parkom a do siete slovenských národných parkov pribudol v roku 1997. Je lokalizovaný na slovensko-poľsko-ukrajinskom

Klasicistický kaštieľ v SnineDnes v kaštieli Snina nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu.Veľmi obľúbená je pútavá muzeálna expozícia „OZVENY SNINY”, ktorá zachytáva tri ozveny dávnych čias. Prvá miestnosť: keď sa po prvýkrát spomína oppidum – mestečko Snina; keď sa noví majitelia Sniny rozhodnú postaviť kaštieľ, ktorý potom žije svojou históriou; keď v Jozefových Hámroch odlievajú bájneho Herkulesa.