Vysoké Tatry pre rodiny s deťmi

Objavte Vysoké Tatry s celou rodinou. Máme pre vás tipy na výlety, ktoré zvládnu aj deti.

Poliankovo, Tatranská Polianka (digitálna galéria)

Ak si myslíte, že galéria nedokáže uchvátiť pozornosť detí na viac ako 5 minút, neváhajte navštíviť galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke a presvedčíte sa o opaku. Deti budú unesené z moderných technológii, ktoré im prinesú dokonalý vizuálny zážitok. Kde inde si budete môcť vyskúšať splav rozbúrenej rieky, alebo pohojdať sa nad najvyšším vodopádom sveta?

Viac TU

 Poliankovo. Zdroj foto: Poliankovo

Múzeum TANAP-u, Tatranská Lomnica

Rovno z Poliankova môžete zamieriť do Múzea TANAP-u, kde sa oboznámite so zaujímavosťami tatranskej prírody. Múzeum každoročne privíta okolo 30 000 návštevníkov a tak sa radí medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. V múzeu nájdete zástupcov hmyzu, motýľov, plazov, rýb, vtákov a model medvedieho brlohu. Oddýchnuť si môžete počas prechádzky v Tatranskej botanickej záhrade.

Viac TU

 Múzeum TANAPU. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS

SKI museum, Tatranská Lomnica

Ak ste milovníkom zimných športov a zaujíma vás, ako sa kedysi lyžovalo alebo sánkovalo, neváhajte navštíviť SKI museum. Expozícia múzea zachytáva na ploche takmer 300 m² históriu vzniku a vývoja tatranských zimných športov od počiatku tatranských osád, prevažne do roku 1945.

 Ski museum. Zdroj foto: Ski museum

Hrebienok a Kvantárium

Vyvezte sa lanovkou, alebo absolvujte nenáročnú túru na Hrebienok, ktorý je plný atrakcií. Po výstupe si môžete oddýchnuť v relax zóne, ktorá poskytuje pohodlné ležadlá v nádhernom tatranskom prostredí plnom drevených medveďov. Keď budete na Hrebienku, určite sa oplatí navštíviť Kvantárium – interaktívnu galériu svetla. Kvantárium vás prenesie do rozprávkového sveta plného rôznorodých multimediálnych show, interaktívnych exponátov i vysvetlení fyzikálnych javov. Prehliadka je kúzelná, umelecká, vzdelávacia a zaujme ako najmenších, tak aj dospelých.

Viac TU

 Hrebienok a Kvantárium. Zdroj foto: 1. fotka Jano Štovka, 2. fotka Marek Hajkovský, 3. fotka Kvantárium

Svištia krajinka, Skalnaté Pleso

Ďalším skvelým tipom na výlet je vonkajšie svištie ihrisko pri stanici lanovky na Skalnatom Plese. Deti sa nielen zabavia, ale aj naučia, aké stopy zanechávajú tatranské zvieratká. Okrem preliezok ihrisko ponúka aj vyrezávané drevené kamzíky, svište, medvede a veľa iného. Dostanete sa tam kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice alebo peši z Hrebienka po Tatranskej Magistrále.

 Svištia krajinka. Zdroj foto: www.tatry.sk

Tricklandia, Starý Smokovec

Neopakovateľný zážitok vás čaká v Tricklandii – v galérii trick-artu a optických ilúzií. Jej prostredie vás vtiahne do ľudových rozprávok, povestí, obcí a zámkov Slovenska. Čaká na vás 24 atrakcií, 15 trick-artových obrazov, rozšírená realita a najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Ako bonus si domov odnesiete originálne fotografie.

 Tricklandia. Zdroj foto: Trickladnia

Galéria Dobrá hračka, Tatranská Lomnica

Chcete vedieť, či máte doma budúceho doktora, astronauta, archeológa alebo hasiča? V galérii Dobrá hračka nájdete 12 stanovíšť s povolaniami a vaše deti si budú môcť vyskúšať každú profesiu. Na každom stanovišti sa nachádzajú hračky prispôsobené danej profesii.

Viac TU

 Galéria Dobrá hračka. Zdroj foto: Galéria Dobrá hračka

Titulná foto: Jano Štovka

POZRI TIEŽ:

Vysoké Tatry – nenáročná turistikaHrebienok Hrebienok (1285 m n. m.) sa nachádza na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu nad Starým Smokovcom. Od polovice 19. storočia kúpeľní hosti...
Lyžovanie vo Vysokých TatráchDoprajte si neopakovateľnú dovolenku plnú zimných dobrodružstiev a zažite vysnívanú lyžovačku. Zalyžujte si vo Vysokých Tatrách, ktoré ponúkajú 24 kil...
Vysoké Tatry – plesáPleso je termín označujúci jazero nachádzajúce sa v Tatrách, ktoré je ľadovcového pôvodu. Na našom území ich je trvalých viac ako 100, no nie všetky ...
 • Adresa: Vysoké Tatry
 • GPS: 49°8'22.64", 20°13'7.17"
V blízkosti výletu
Reštaurácie
 • Grand Hotel Bellevue **** 0.07 km
 • Hotel Palace Grand*** 0.11 km
 • Slowenská reštaurácia Starý Smokovec 0.17 km
 • APLEND Koliba Kamzík Starý Smokovec 0.19 km
 • Hrebienok Resort 0.19 km
Ubytovanie
 • Penzión Villa KUNERAD 0.03 km
 • Apartmán 4Roses 0.04 km
 • Grand Hotel Bellevue **** 0.07 km
 • Hotel Palace Grand*** 0.11 km
 • Horské Vilky Poľana *** 0.14 km
Výlety v okolí