Beliansky rybník, pumptrack a cyklotrasa

Jedna z najatraktívnejších športovo-oddychových zón v Spišskej Belej je lokalita Belianskeho rybníka. Tento východiskový bod ponúka bezplatné parkovanie. Rybník umožňuje vyžitie v športovom rybolove. Cestička okolo vodnej plochy je priam predurčená pre romantické prechádzky s možnosťou oddychu na lavičkách s famóznym výhľadom na Vysoké Tatry.

Sezónna reštaurácia a detský kútik vytvárajú doslova piknikové podmienky, pričom v letných mesiacoch je areál obohatený aj o početné kultúrne akcie. Cyklistov poteší pumptracková dráha. Jedná sa o umelo vytvorený okruh pre jazdu na bicykloch, ktorou je možné prechádzať bez šliapania do pedálov.

Spišská_Belá_pumptrack

Pre cyklistov a korčuliarov je k dispozícii asfaltový cyklochodník v dĺžke 10 km, ktorý smeruje do Tatranskej Kotliny a ďalších 9 km vedie po štrkovom cyklochodníku do Ždiaru. V opačnom smere je Spišská Belá prepojená asfaltovým cyklochodníkom so záhradou kaštieľa v Strážkach a pokračuje do prímestskej rekreačnej zóny Zlatná v Kežmarku (7 km).

Zdroj textu a foto: Gabriela Bodnárová, OOCR Tatry Spiš Pieniny

POZRI TIEŽ:

Spišská BeláV severnej časti Popradskej kotliny leží starobylé spišské mestečko Spišská Belá. V tomto meste žil kedysi Jozef Maximilián Petzval. Najznámejším jeho objavom bolo vynájdenie objektívu, vďaka ktorému sa môžeme fotografovať. Zaujímavosťou je aj to, že vo vesmíre krúži planétka s menom Petzval, alebo že na Mesiaci po ňom pomenovali kráter. Mestom vedie historická cesta s 20. zastaveniami pri najvýznamnejších historických pamiatkach, vybavená informačnými panelmi a maľovanou mapou..

  • Adresa: okolie Spišskej Belej
  • GPS: 49°11'19.83", 20°27'49.33"