Informačné stredisko Národného parku Poloniny

Informačné stredisko Národného parku Poloniny je najvýchodnejšie umiestneným slovenským domom.

Informácie poskytuje návštevníkom denne počas letnej turistickej sezóny. Okrem toho slúži aj na vedecké účely, konajú sa v ňom mnohé ochranárske podujatia, súťaže so zameraním na ochranu prírody, konferencie, prednášky či semináre. Návštevníci sa tu môžu dokonca aj ubytovať.

Pred budovou Informačného strediska Národného parku Poloniny sa nachádza skamenelina červa – Taphrehminthoida plana. Stopa tohto živočícha vznikla v usadeninách mora medzi paleocónom – stredným eocénom, teda asi pred 25 miliónmi rokov. Skamenelina bola objavená v koryte rieky Cirocha pri Stakčíne.

Exteriér strediska je doplnený plastickými mapami, informačnými tabuľami i malou expozíciou živočíchov.

Zdroj: www.nppoloniny.sopsr.sk

Titulná foto: www.nppoloniny.sopsr.sk

POZRI TIEŽ:

Národný park PoloninyNárodný park Poloniny je najvýchodnejším slovenským národným parkom a do siete slovenských národných parkov pribudol v roku 1997. Je lokalizovaný na slovensko-poľsko-ukrajinskom Lúka medovej baby (Poloniny)V Bukovských vrchoch, na území národného parku Poloniny, na trase z Novej Sedlice na vrchol Riabej skaly, sa nachádza miesto označované ako Lúka medovej baby alebo Medová baba. Ide o KremenecVrch Kremenec s nadmorskou výškou 1 221 m n. m. je súčasťou Bukovských vrchov a Národného parku Poloniny. Od roku 2007 je v zoznamoch Svetového dedičstva UNESCO zapísaný aj