Kočiarové múzeum Pavla Baláža

Kočiarové múzeum Pavla Baláža je jedinečné múzeum, ktoré zaujme nielen dospelých, ale aj deti. V múzeu môžete vidieť rôzne druhy kočov z rôznych období.

Tohto času obsahuje zbierka múzea 30 kusov rôznych kočiarov a saní a množstvo iného materiálu, napríklad sedlá z prvej a druhej svetovej vojny, anglické postroje šľachticov Bornemiszovcov, ktorí sa zaslúžili o založenie jazdectva pod Tatrami alebo poprsné pohrebné postroje na štvorzáprah grófa Andrassyho.

Vstup do múzea je zdarma, respektíve dobrovoľný, a to po telefonickej dohode, denne. Pútavým rozhovorom sa môžete oboznámiť s každým kočiarom zbierky a na požiadanie je možné zhliadnuť ručnú výrobu kočiarových postrojov.

Zdroj: OOCR Vysoké Tatry – Podhorie

Titulná foto: www.kociarovemuzeum.webnode.sk

POZRI TIEŽ:

PopradVstupná brána do Vysokých Tatier. Aj takto prezývajú mesto Poprad, kde nájdete mnoho príležitostí ako si spríjemniť čas. Tatranská galéria Sídli v b... Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Veľká LomnicaNajvýznamnejšou pamätihodnosťou v obci Veľká Lomnica je Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej, Panny a Mučenice, z prvej polovice 13. storočia. Interiér kostola je zdobený nástennými