Lesopark Dukla pri Svidníku

Ste fanušikmi dlhých prechádzok v prírode? Alebo skôr preferujete miesto na prežitie voľného času s blízkymi, relax a oddych? Skvelým tipom na výlet je navštíviť Lesopark Dukla Svidník. Lesopark Dukla Svidník má niekoľko okruhov a prechádzku si každý môže prispôsobiť svojím možnostiam a potrebám. K dispozícií je aj parkovisko. Lesopark Dukla Svidník prešiel v uplynulých rokoch obnovou a revitalizáciou. Pribudli nové altánky, lavičky, opravené boli ohniská, nové nátery, drevené prvky. Lokalita je príjemným miestom na oddych a priestorom na strávenie voľného času pre rodiny s deťmi.  Vasiľ

Info k výletu: Aktívny odpočinok a chládok počas horúcich dní ponúka Lesopark Dukla s náučným chodníkom vo Svidníku. Nachádza sa za mestom, smerom na letisko Svidník. Parkovať je možné pri dvojici drevených vstupných brán. V parku sa dá vybrať dlhšou i kratšou trasou. Malý okruh meria 1,32 kilometra a väčší je o kilometer dlhší. Na trase sú umiestnené informačné tabule, ktoré hovoria o zveri, stromoch, rastlinách, hubách či vtákoch v regióne. Informačné tabule sa nachádzajú na ôsmich miestach v prostredí lesoparku. Trezor je ukrytý pri stanovišti č. 3 Mravec. Na prechádzke si môžete oddýchnuť na lavičkách, nechýbajú ani altánky a táborisko na opekanie. 

Náročnosť: 2/5
Dĺžka trasy: 2,3 km (veľký okruh)            1,3 km (malý okruh)      
Trvanie: 1:30 h (veľký okruh)                   0:50 h (malý okruh)

Prevýšenie: ⇗ 60 m n. m. ⇘ 30 m n. m.
Prístup: peši ✅, bicykel - ????‍♀️ stredne náročné ✅, detský kočiar (športový) - áno (v čase sucha) ✅, bezbariérový prístup - áno ✅ (v čase sucha, po daždi blatistý terén)
⇒ MAPA

Indícia k trezoru: Mravček tu a mravček tam, kde svoj poklad hľadať mám? V mravenisku nehľadaj, ku altánku utekaj! Šesť stromov tam v kruhu stojí, uprostred nich trezor tróni.

Kód: 701

Lesopark Dukla pri Svidníku je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2023. Na tomto mieste ťa čaká trezor so súťažnými nálepkami.

IMG_4603

V prípade, že nájdeš trezor prázdny, odfoť sa pri ňom, fotografiu nám pošli správou cez FB Legendarium alebo mailom na sutaz@legendarium.sk, a my ti pošleme nálepku poštou. 

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie Vojak Vasiľ. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Vláčik Dukeláčik - web
pečiatka Údolie smrti 

Vojenské historické múzeum, Svidník - web
pečiatka Údolie smrti 

Vyhliadková veža na Dukle - web
pečiatka Údolie smrti 

Aquaruthenia - vodný svet, Svidník - web
pečiatka Svidník 

Skanzen (Národopisná expozícia v prírode), Svidník - web 
pečiatka Svidník 

Múzeum ukrajinskej kultúry, Svidník - web
pečiatka Svidník

  • Adresa: Svidník a okolie
  • GPS: 49°19'25.72", 21°33'49.66"