Lyžiarske stredisko Ski Danova

Lyžiarske stredisko Ski Danova sa nachádza v regióne Horný Zemplín neďaleko Medzilaboriec. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 490 m n. m. a najvyššie položený bod strediska vo výške 660 m n. m. Celkové prevýšenie teda predstavuje 170 metrov.

Lyžiarska sezóna sa v stredisku Ski Danova začína v januári a trvá do februára. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,3 km, pričom z nich je 1,3 km umelo zasnežovaných. V stredisku sa nachádzajú 2 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1 220 osôb za hodinu.

Vhodná kombinácia náročnosti terénov umožňuje využitie strediska Ski Danova lyžiarmi začiatočníkmi aj skúsenými. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne tiež lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli strediska. Obľúbenou atrakciou je kolotoč na lyžiach s pohyblivými rukoväťami pre deti na osvojenie si základov lyžiarskej techniky.

V Danovej si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, pre ktorých sú v stredisku pripravené 2 km udržiavaných tratí. Pre korčuliarov je k dispozícii zasa ľadová plocha.

Lyžiarske stredisko Ski Danova získalo v oficiálnej 5-stupňovej kategorizácii stredísk Združenia slovenských lanoviek a vlekov (Lavex) hodnotenie: ** (najlepšie hodnotenie je 5)

Zdroj: www.rsdanova.sk

Titulná foto: Facebook – Ski Centrum Danova

POZRI TIEŽ:

MedzilaborceAk patríte medzi milovníkov umenia, okresné mesto Medzilaborce vás očarí Múzeom moderného umenia Andyho Warhola, ktoré ponúka druhú najväčšiu zbierkou... Obora v obci HaburaV obci Habura, 10 km od Medzilaboriec, sa nachádza obora pre zvieratá. Tento oplotený pozemok s rozlohou 70 ha vznikol najmä kvôli deťom, ich vzdelávaniu a možnostiam stráviť voľný čas v Monastyr Krásny BrodJeden z najstarších monastierov a odpustových miest na Slovensku, označovaný aj ako „rusnácky Devín”, bol postavený v 14. storočí na mieste, kde sa zázračne uzdravil slepý žobrák.