Pieniny sport centrum

Rieka Dunajec vyhĺbila v Pieninskom národnom parku nádherný kaňon, prielom Dunajca, ktorý na 18 km úseku tvorí hranicu s Poľskom. Po Dunajci sa ročne splavia tisíce ľudí. Vďaka Pieniny sport centrum to máte možnosť zažiť aj vy.

Pieniny sport centrum ponúka rafting s inštruktorom, ktorý je vhodný aj pre osoby, ktoré nikdy nesedeli v člne. Okrem toho sa môžete zapojiť do školy kanoistiky, kde sa naučíte bezpečne ovládať kajak, kanoe alebo raft na tečúcich riekach. Pripravená je tiež požičovňa bicyklov a pre skúsených vodákov aj lodí vrátane kompletného vodáckeho výstroja.

Po ukončení splavu sa môžete vrátiť na nástupište pešo, na horskom bicykli po náučnom pieninskom cyklistickom chodníku okolo rieky, prípadne autobusom.

Aj vďaka ďalším doplnkovým službám je Pieniny sport centrum ideálne na rôzne firemné akcie, teambuildingy či atraktívne víkendy pre rodiny s deťmi.

Zdroj: www.rafting-pieniny.sk

Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

POZRI TIEŽ:

Pieninský národný parkÚzemie Pienin bolo vyhlásené za národný park v roku 1967, ale už v roku 1932 prielomová dolina Dunajca s priľahlými lesmi bola vyhlásená za Slovenskú prírodnú rezerváciu v Múzeum Červený KláštorKláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766. KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SmerdžonkaNavštívte areál liečebných a klimatických KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Niekoľko oddychových a športových zón s voľnočasovými aktivitami si užij... Prielom Dunajca (Pieniny)Prielom Dunajca je jednou z chránených zón Pieninského národného parku a jedným z obľúbených turistických cieľov okolia Červeného Kláštora.