Vojenská expozícia Michala Strenka

Navštívte jedinú expozíciu svojho druhu na Slovensku, Vojenskú expozíciu Michala Strenka, ktorá na vás čaká v Starej Ľubovni.

Michal Strenk sa narodil na Slovensku a neskôr študoval na škole v Pensylvánii v USA. Potom sa dobrovoľne prihlásil do americkej armády, kde úspešne bojoval a dostal významné ocenenie purpurové srdce. Slávnym sa stal, keď 23. februára 1945 vztýčil vlajku na ostrove Iwo Jima, a to vďaka záberu reportéra Associated Press.

 Foto: Vojenská expozícia Michala Strenka

Priamo vo vojenskej expozícii na vás čakajú rôzne vojenské artefakty, ako aj školy v prírode a letné tábory pre deti či firemné podujatia na posilnenie pracovného ducha.

Titulná foto: Vojenská expozícia Michala Strenka

POZRI TIEŽ:

Stredoveký vojenský tábor v Starej ĽubovniJedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí - obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné... Ľubovniansky hrad a skanzenV minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.
  • Adresa: Zámocká 1636, 064 01 Stará Ľubovňa
  • GPS: 49°18'57.83", 20°41'50.27"
  • Web: https://www.noms.sk/sk/