Lesopark Dukla Svidník

Ste fanušikmi dlhých prechádzok v prírode? Alebo skôr preferujete miesto na prežitie voľného času s blízkymi, relax a oddych? Skvelým tipom na výlet je navštíviť Lesopark Dukla Svidník.

Okrem krásneho prostredia môžu turisti využiť aj táboriská s možnosťou na opekanie. Náučné chodníky sú obľúbenou alternatívou na relax a prechádzky. Miesto je vhodné na trávenie voľného času s rodinou a priateľmi počas celého roka. Lesoparky majú charakteristiku prímestského lesa, ktorý je kombináciou prvkov klasického lesa a mestského parku a zväčša sú vybudované na okraji miest. Lokalita je vhodná na relaxáciu, oddych, športové aktivity, cyklistické aktivity, ale prostredie spĺňa aj estetické prvky.

Lesopark Dukla Svidník má niekoľko okruhov a prechádzku si každý môže prispôsobiť svojím možnostiam a potrebám. Dĺžka malého okruhu parku meria 1,2 km, veľký okruh je o kilometer dlhší. Cestu lesoparkom Vám oživia informačné tabule s užitočnými informáciami o zveri, stromoch, rastlinách, hubách či vtákoch v danom regióne. Informačné tabule sa nachádzajú na ôsmich miestach v prostredí lesoparku. K dispozícií je aj parkovisko. Lesopark Dukla Svidník prešiel v uplynulých rokoch obnovou a revitalizáciou. Pribudli nové altánky, lavičky, opravené boli ohniská, nové nátery, drevené prvky. Zrevitalizovaný bol náučný chodník. Lokalita je príjemným miestom na oddych a priestorom na strávenie voľného času pre rodiny s deťmi.


Zdroj a foto: https://www.svidnik.sk/tipy-na-vylet.html

POZRI TIEŽ:

SvidníkNavštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.