Lesnícky náučný chodník Čierna mláka

Lesnícky náučný chodník Čierna mláka sa nachádza v Ondavskej vrchovine v lesoparku Bardejovských Kúpeľov. Začína a končí sa na mieste nazývanom Nad jazierkom. Malebná príroda Bardejovských Kúpeľov dotvára celkovú scenériu. Tematické zameranie tohto lesníckeho náučného chodníka je na mimoprodukčné funkcie lesa. Náučný chodník je celoročný a samoobslužný

Info k výletu: Lesnícky náučný chodník Čierna mláka sa začína a končí na mieste nazývanom Nad jazierkom. Náučný chodník má tri okruhy - Jedľový, Bukový a Javorový. Parkovanie v Bardejovských kúpeľoch na verejnom parkovisku je platené. Z parkoviska sa na náučný chodník dostanete po žltej turistickej značke, ktorá smeruje k jazierku. Odtiaľ je chodník pekne značený zelenou farbou.  Barbora Asfaltová cesta vás privedie po približne 10 minútach pred vstupnú bránu do lesa. Ak chcete prísť k vyhliadke na Zborovský hrad, kde je umiestnený trezor, je potrebné vydať sa po Bukovom, resp. Javorom okruhu. Po ceste môžete využiť mnoho altánkov, pri ktorých je umiestnené ohnisko. 

Náročnosť: 5/5
Trvanie: 3:00 h (okruh)
Dĺžka: 7 km (okruh)

Prevýšenie: ⇗ 297 m n. m. ⇘ 297 m n. m.
Prístup: peši ✅, bicykel ????‍♀️ - odporúčame len s elektrobicyklom (lesná cesta, strmšie úseky)
⇒ MAPA

Indícia k trezoru: Čierna mláka, tak sa chodník volá, len vytrvalý dobrodruh ho celý zdolá. Na jeho konci, tam niekde v lese, hľadaj drevenú vyhliadku na hrad, čo zvučné meno nesie. 

Kód: 303

Lesnícky náučný chodník Čierna mláka je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2023. Na tomto mieste ťa čaká trezor so súťažnými nálepkami.

IMG_4597

V prípade, že nájdeš trezor prázdny, odfoť sa pri ňom, fotografiu nám pošli správou cez FB Legendarium alebo mailom na sutaz@legendarium.info, a my ti pošleme nálepku poštou. 

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie Krásna Barbora. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Šarišské múzeum - Prírodovedná expozícia, Bardejov - web
pečiatka Bardejov

Skanzen a Vila Rákoci, Bardejovské kúpele - web
pečiatka Bardejov 

Muzeálny apartmán Sisi, Bardejovské kúpele - web
pečiatka Zážitok 

Vláčik Dráčik, Bardejov - web
pečiatka Zážitok

  • Adresa: Bardejov a okolie
  • GPS: 49°20'13.16", 21°16'9.7"