Lesný náučný chodník Sigord

Chodník je situovaný v pohorí Slanských vrchov a je určený pre peších, aj pre cyklistov. Cyklistická trasa je dlhá 3 km s 90 metrovým prevýšením. Na trase sa nachádza 14 informačných panelov.

LNCH Sigord_lesna skolka

Súčasťou trasy sú oddychové zóny v podobe studničiek, altánkov, ohnísk a lavičiek. Zastaviť sa môžete aj pri Pamätnom háji Alžbety Bavorskej. Návštevník sa dozvie zaujímavosti o súčasnom lesníctve, aká je funkcia lesa či význam lesnej škôlky. Priestor tu dostali aj informácie o faune, flóre, poľovníctve a starostlivosti o zver.  Libanka

Lesný náučný chodník Sigord je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2022. Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Info k výletu: Trasa okružného náučného chodníka sa začína medzi obcami Kokošovce a Zlatá Baňa pri hlavnej ceste a mieste zvanom Sigord Rácová. Na začiatku chodníka je umiestnená monumentálna lesná brána, ktorú iste neprehliadnete. Celý chodník je výborne vyznačený, stačí sledovať zelenú značku. Dĺžka chodníka je necelé 3 km.

Náročnosť trasy: 2* (stupnica náročnosti 1 ľahká - 5 náročná)
Trvanie: 1,5 hod. (tam a späť)

INDÍCIA K TREZORU: Cez bránu, po lese až k prameňu, kam ťa tvoje nohy dnes zavedú? Škola v prírode je miesto, kde sa zdržať treba, s altánkom, ohniskom a vyhliadkou kúsok od teba. Trezor s pokladom stráži javor poľný, dôstojne sa ukloň a po nálepku sa zohni.

trezor_NCh Sigord

KÓD: 275

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie víla Libanka. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Slovenské opálové bane - web
nálepka Slanské vrchy

Lodenica Sigord - web
nálepka Slanské vrchy

NKP Solivar - web
nálepka Kultúrna pamiatka

Krajské múzeum v Prešove - web
nálepka Prešov

Múzeum rusínskej kultúry, Prešov - web
nálepka Prešov

Ekopark, Prešov - web
nálepka Prešov

Hrad Šariš - web
nálepka Šariš

Hrad Kapušany - web
nálepka Šariš