Rekreačný chodník Sovia poľana

Sovia poľana je rekreačný chodník ležiaci v lesoch Spišskej Magury. Ide o veľmi peknú lesnú prechádzku, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie. 

Sovia polana_infotabula

Východiskový a zároveň konečný bod je Ferova búda, vzdialená 6 km severne od Podolínca. Dostať sa tam je možné po účelovej asfaltovej ceste, ktorá je zároveň aj cyklotrasou, spájajúcou mesto Podolínec s Veľkým Lipníkom. Rekreačný chodník je značený zelenou farbou. Na Soviu poľanu je možné dostať sa aj z Vyšných Ružbách po zelenej alebo žltej značke. Trvanie prechádzky po samotnom chodníku (cca 5,3 km) je približne 90 minút.

Sovia polana_jaskyna

Trasa vás prevedie horskými lúkami, lesnými poliankami či porastmi pripomínajúcimi pralesy. Kto má v obľube hubárčenie, turistiku a rozmanitú prírodu, práve tento charakter nájde na rekreačnom chodníku Sovia poľana. Súčasťou chodníka je aj prírodná pamiatka jaskyňa v Čube, ktorá je síce voľne prístupná, ale vstup je len na vlastné riziko.

Rekreačný chodník Sovia poľana je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2022. Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Sovia polana

Náročnosť trasy: stredne náročná (4*/5) (stupnica náročnosti 1 ľahká - 5 náročná) 
Trvanie: 1,5 hod. (tam a späť)

INDÍCIA K TREZORU: Sovia Poľana, tak sa chodník volá, nie každý ho bez problémov zdolá. Pod poľanou sa lesná lúka myslí, ak takú na chodníku nájdeš, tak hneď zbystri. Prvú značku na strome si všimni, za ňou svoj poklad zo zeme zdvihni.

KÓD: 612

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie Čierna pani. Okrem nálepiek v trezore môžete získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Hrad Kežmarok - web
pečiatka Kežmarok

Múzeum J. M. Petzvala, Spišská Belá - web
pečiatka Spišská Belá