Vrch Baňa

Vrch Baňa (526 m n. m.) patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom v okolí Stropkova, na ktorý vedú viaceré značené trasy. Na vrchole vás okrem vysielača čaká nádherný výhľad na okolité obce, mesto Svidník, Slanské i Vihorlatské vrchy, pohorie Čergov či Laboreckú vrchovinu. Pri dobrých poveternostných podmienkach možno v diaľke zazriete aj časť Vysokých Tatier.

DJI_0680

Vrch Baňa je súčasťou súťaže LEGENDARIUM 2022.  Na tomto mieste na vás čaká trezor so súťažnými nálepkami.

Info k výletu: Stredne náročný výstup je možné začať od turistického smerovníka Hradisko (pri zastávke SAD Radoma). Odtiaľ vedie dobre značená zelená turistická trasa až na vrchol (0:45 min. – cca 1,9 km). Poľná cesta prechádza lúkami, pokračuje do lesa až na vrchol s krásnymi výhľadmi.

MAPA

Výstup na vrch z obce Baňa je nenáročný a zvládnu ho všetky vekové kategórie. Vedú tam však aj iné turistické chodníky, a to z obcí Šandal, Rakovčík či Šarišský Štiavnik, kde je dodnes funkčný minerálny prameň. Pre cyklistov sú odporúčané trasy zo Stropkova, Šandala a Hrabovčíka.  characters-03

Náročnosť: 3* (stupnica náročnosti 1 ľahká - 5 náročná) 
Trvanie: 1 hod. (tam)

 

INDÍCIA K TREZORU:  Maľovaná mapa na vrchole čaká. A za ňou v brezovom hájiku oddýchni si v tieniku. Pri koreňoch stromov, trezor má svoj domov.

KÓD: 605

Lokalitou ťa v Legendariu prevedie mních Aurel. Okrem nálepiek v trezore môžeš získať aj SÚŤAŽNÉ PEČIATKY:

Kaštieľ Stropkov - web
pečiatka Stropkov

Veža Kostola Najsv. Tela Pána, Stropkov - web
pečiatka Stropkov 

Park zvierat, Stropkov - web
pečiatka Park zvierat

trezor - Bana

  • Adresa: Stropkov
  • GPS: 49°12'59.65", 21°36'21.27"